Lietuvoje

2015.12.02 13:21

Seimas laukia vyriausybės nuomonės dėl prekybos alkoholiu laiko trumpinimo

BNS2015.12.02 13:21

Seimas, priimdamas sprendimą dėl prekybos alkoholiu laiko trumpinimo, lauks vyriausybės pozicijos. Prekybininkai sako dėl to patirsiantys apie 6 mln. eurų nuostolių.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas prašo vyriausybės nuomonės, ar keliomis valandomis trumpinti prekybos laiką, tačiau jis dar kartą išreiškė pritarimą degalinėse leisti prekiauti silpnais – iki 15 laipsnių gėrimais – alumi, vynu ar sidru.  

Tokį sprendimą komitetas priėmė trečiadienį.

Mišriai Seimo narių grupei priklausanti Rima Baškienė siūlė nepritarti ankstesniam komiteto sprendimui leisti degalinėse prekiauti silpnu alkoholiu. Komitetas parlamentarės pataisą atmetė.

R. Baškienė, be to, siūlo dar trumpinti prekybą alkoholiu – leisti juo prekiauti nuo 10 val. iki 20 val. Tačiau ši pataisa komitete nebuvo baigta svarstyti – nutarta išvados kreiptis į vyriausybę.

Komiteto vadovės Dangutės Mikutienės teigimu, prekybos tinklai skundžiasi, jog sutrumpinus prekybos laiką, jiems kainuos prisitaikyti prie naujos tvarkos.

„Vienos darbo vietos pertvarkymas, jų (prekybininkų – BNS) skaičiavimais, kainuotų 2 tūkst. eurų – iš viso apie 6 mln. eurų,“ – teigė D. Mikutienė.

Komitetas taip pat nebalsavo dėl liberalsąjūdiečio Šarūno Gustainio pataisos, kuria jis siūlo savivaldybėms pasitarus su policija leisti jų teritorijoje esančiose degalinėse prekiauti alkoholiu.

30 degalinių tinklą Lietuvoje turinčios bendrovės „Saurida“ vadovas Saulius Rancas priekaištavo, kad arčiau mokyklų ar darželių yra prekybos tinklai, o ne degalinės – būtent į juos gėrimų įsigyti žmonės „atvyksta su mašinomis, o ne su vežimais“.   

Prieš savaitę komitetas buvo nutaręs, kad ateityje alkoholiu turėtų būti prekiaujama nuo 10 val. iki 22 val., dabar tai galima padaryti nuo 8 iki 22 val. 

Seimas dar 2011 metais yra nusprendęs nuo 2016 metų uždrausti prekybą alkoholiu degalinėse. Šių metų lapkričio 10-ąją Seimas atmetė socialdemokratų pasiūlymą draudimą atidėti iki 2019 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.