Lietuvoje

2015.12.03 18:54

Kaip paversti namus draugiškais senyviems žmonėms

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2015.12.03 18:54

Vyresnio amžiaus žmonių atidumas, reakcija ir judesiai yra pakitę, tad jų tyko labai daug pavojų. Vienas jų – namuose patiriamos traumos, kurias sukelti gali neteisingai išdėlioti daiktai ar net netinkamai pasirinktos šlepetės.

„Senyvo amžiaus žmonių patirtos traumos yra lydimos gana liūdnų pasekmių gydymo prasme – jos gali ilgam paguldyti į lovą, išmušti iš įprastinio gyvenimo ritmo. Itin dažnai pasitaikanti trauma – užkliuvimas už kilimo ar kambaryje esančių daiktų, o griuvimai gali baigtis kaulų lūžiais, sunkiomis traumomis ar net mirtimi“, – sako Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos skyriaus vadovas Arūnas Vertelis.

Gydytojas Alvydas Unikauskas teigia, kad senyvo amžiaus žmonės dažnai užkliūva už jų kelyje pasitaikančių daiktų, nes dėl įvykusių pokyčių smegenyse pasikeičia jų eisena – jie vaikšto mažais žingsneliais ir nebekelia kojų aukštai nuo grindų.

„Pasirūpinkite, kad laiptai namuose būtų ne tik tvarkingi, bet ir neslidūs. Kilimai turėtų būti tinkamai pritvirtinti prie grindų. Pašalinkite paaukštintus durų slenksčius ir pasirūpinkite, kad po kojomis nesipintų laidai“, – pataria gydytojas.

A. Unikausko teigimu, labai svarbu, kad šviesos jungikliai būtų tinkamai išdėstyti namuose, o pasirinktos šlepetės nekeltų pavojaus pargriūti.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05