captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į Lietuvą atvyksta Ukrainos vadovas

Pirmajame Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forume dalyvaus darbo vizito į Lietuvą atvykstantis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, kuris taip pat susitiks su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite.
Sipa USA/Scanpix nuotr.
Sipa USA/Scanpix nuotr.

Lietuvos ir Ukrainos vadovai aptars pastarosios saugumo ir ekonominio savarankiškumo stiprinimą, kalbėsis apie Ukrainos pasirengimą įgyvendinti Laisvosios prekybos susitarimą su Europos Sąjunga, kuris įsigalios nuo kitų metų pradžios. Šalių vadovai taip pat kalbės, kaip Ukrainoje įgyvendinamos teisinės reformos, kova su korupcija.

LRT RADIJAS IR TELEVIZIJA 13.30 val. transliuos abiejų šalių prezidentų spaudos konferenciją.

Anot forumą organizuojančios Lietuvos pramonininkų konfederacijos, tai pirmas tokio aukšto lygio ekonomikos forumas. Jame be aukščiausių Ukrainos ir Lietuvos politikų dalyvaus 35 Ukrainos kompanijų atstovai bei beveik 90 įmonių iš Lietuvos delegacija.

Šiuo metu Lietuvos eksportas į Ukrainą siekia pusę milijardo eurų – daugiausia tai įvairūs įrenginiai, trąšos, plastikas. Tuo metu Ukraina Lietuvai dažniausiai parduoda žaliavas – javus, medieną, metalus.

Ekspertai pastebi, kad didelis neišnaudotas potencialas – žmogiškieji ištekliai. Lietuvoje šiuo metu trūksta inžinerijos specialistų, kurių turi Ukraina. Be to, šalis Ukrainos specialistams gali tapti vartais į Europos Sąjungą, nes Lietuva yra užmezgusi gerus verslo ryšius su kitomis Bendrijos valstybėmis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...