Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.01 17:47

L. Linkevičius: nelabai įsivaizduoju praktinės koalicijos su Rusija

BNS 2015.12.01 17:47

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako nelabai įsivaizduojantis praktinės koalicijos su Rusija kovai su „Islamo valstybės“ grupuote.

Ministras antradienį pabrėžė, kad kova su terorizmu yra visuotinė pasaulinė kova, tačiau „realybėje šiandien Rusija yra kitos koalicijos narė, kuri susidaro iš (Sirijos prezidento) Basharo al-Assado režimo, teroristinės grupuotės „Hezbollah“ ir Irano“.

Po diskusijos su NATO gynybos ministrais Briuselyje L. Linkevičius sakė, kad apie partnerystę su Rusija sunku kalbėti, nes daugumos koalicijoje prieš „Islamo valstybę“ dalyvaujančių valstybių pozicijos dėl B. al-Assado likimo valdžioje skiriasi nuo Rusijos.

Be to, Lietuvos diplomatijos vadovas nurodė, kad Rusija kovoje su „Islamo valstybe“ šiuo metu yra „tam tikras faktorius, kuriam reikia aukoti resursus, laiką“.

„Nuo (Rusijos) dalyvavimo netgi užtrunka situacijos susireguliavimas regione. Tai čia ne partnerystė. (...) Aš nelabai įsivaizduoju praktinės koalicijos su Rusija“, – BNS telefonu iš Briuselio sakė L. Linkevičius.

Rusija jau du mėnesius vykdo antskrydžių kampaniją Sirijoje. Paklaustas, ar per šį laiką su Rusijos bombardavimu susiję veiksmai tapo konstruktyvesni, ministras nurodė, jog „per tuos du mėnesius žuvo 1500 žmonių, iš jų 30 procentų civilių“.

„Mes taip pat matėme, kad 80 procentų taikinių neturi nieko bendro su „Islamo valstybe“, – sakė L. Linkevičius.

Jis tvirtino, kad „Islamo valstybę“ įmanoma sunaikinti ir be Rusijos paramos, tačiau tam reikalinga politinė valia.

Pilietinis karas Sirijoje vyksta nuo 2011 metų. „Islamo valstybė“ šiuo metu kontroliuoja dalį jos ir Irako teritorijos, taip pat nedidelius rajonus Libijoje, Nigerijoje ir Afganistane.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi