Lietuvoje

2015.12.01 14:38

Švietimo profsąjungų ir vyriausybės atstovų susitikimas nebuvo rezultatyvus

ELTA2015.12.01 14:38

Į taikinamąjį posėdį susirinkę pedagogų profesinių sąjungų ir vyriausybės atstovai nerado bendro sutarimo, kaip patenkinti švietimo bendruomenės iškeltus reikalavimus, todėl gruodžio 8 dieną planuotas įspėjamasis streikas greičiausiai įvyks. Susitikime dalyvavusios šalys ketina pasirašyti nesusitarimo protokolą.

Po kelias valandas vykusių derybų Švietimo ir mokslo ministerijoje dalis švietimo bendruomenę vienijančių profsąjungų buvo pasiryžusios eiti į kompromisus su vyriausybe, kitos reikalavo patenkinti visus reikalavimus, kurie buvo išsakyti spalio pabaigoje.

„Penkios profesinės sąjungos vieningai mano, kad kruopos, trupiniai, kuriuos po informacijos apie ruošiamą streiką numetė vyriausybė, nėra problemos sprendimas“, – po kelių valandų vykusių derybų spaudai pranešė Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius.

Pirmadienį valdančiosios koalicijos politinė taryba kai kuriems pedagogų reikalavimams patenkinti nusprendė papildomai skirti 10 mln. eurų kitų metų valstybės biudžete, tačiau, švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės teigimu, reikėtų bent 100 mln. eurų patenkinti visus švietimo darbuotojų reikalavimus. Profesinių sąjungų atstovai nesutinka su ministerijos skaičiavimais, tačiau reikalingą pinigų sumą įvardijo skirtingai.

„Kalbėjome iš esmės dėl mažmožių ir klausėmės vyriausybės žmonių, kaip paskirstyti tuos 10 mln. eurų“, – pridūrė A. Jurgelevičius.

Švietimo bendruomenė savo reikalavimus išdėstė spalį priimtame manifeste: iki 2017 m. reikalaujama atkurti prieškrizinį mokinio krepšelio dydį, nuosekliai didinti mokytojų atlyginimus, kitąmet skirti dvigubai daugiau lėšų išeitinėms kompensacijoms į pensiją išeinantiems mokytojams, taip pat susieti švietimui skiriamą biudžeto dalį su šalies bendruoju vidaus produktu (BVP). Manifeste taip pat įtvirtinta nuostata, kad iki 2022 m. švietimo ir mokslo finansavimui turėtų būti skirta ne mažiau kaip 6 proc. nuo šalies BVP.

Švietimo profesinės sąjungos pirmąjį įspėjamąjį streiką planuoja rengti gruodžio 8 d. Prie akcijos žada prisijungti visos švietimo darbuotojams atstovaujančios profesinės sąjungos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.