captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas nepritarė siūlymui panaikinti privalomą gyvūnų augintinių ženklinimą

Seimas po svarstymo grąžino iniciatoriams tobulinti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3588(2), kuriomis buvo siūloma panaikinti privalomą gyvūnų augintinių (šunų, kačių ir šeškų) ženklinimą Lietuvoje, išbraukiant iš šiuo metu galiojančio įstatymo 10 straipsnio 4 dalį, nustatančią, kad perduodant kates, šunis ar šeškus, taip pat šių gyvūnų jauniklius kitam savininkui, šie gyvūnai turi būti paženklinti mikroschema ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje.
E. Anisimenko (BFL) nuotr.
E. Anisimenko (BFL) nuotr.

Įstatyme taip pat buvo siūloma numatoma įtvirtinti, kad katės, šunys ir šeškai, vežami už Lietuvos Respublikos teritorijos ribų, ar gyvūnų augintinių veisėjo kitam laikytojui perduodami katės, šunys, šeškai ir pavojingais pripažinti šunys privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre, rašoma pranešime spaudai.

Už tai, kad įstatymui po svarstymo būtų pritarta balsavo 41, prieš – 26, susilaikė taip pat 26 Seimo nariai. Alternatyvaus balsavimo metu 60 parlamentarų balsavo už siūlymą projektą grąžinti tobulinti, 35 – už tai, kad jis būtų atmestas. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...