Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.01 11:58

Lietuvos paštas pradeda šventinių siuntų siuntimo sezoną

LRT.lt 2015.12.01 11:58

Lietuvos paštas kviečia gyventojus jau dabar pradėti rūpintis kalėdiniais sveikinimais ir siuntomis. Nuo antradienio visuose šalies centriniuose, Druskininkų ir Palangos paštuose siuntos bus antspauduojamos specialiais kalėdiniais spaudais.

„Nors iki šv. Kalėdų liko dar beveik mėnuo, bet jau dabar reiktų pradėti rūpintis pašto siuntomis, kad sveikinimai ir šventinės Kalėdų dovanos laiku pasiektų draugus ir artimuosius.

Jei siunta siunčiama Lietuvoje, rekomenduojame ją išsiųsti ne vėliau kaip iki gruodžio 17 dienos. Planuojantiems dovanas siųsti į užsienį, ypač į tolimas Azijos ar Pietų Amerikos žemyno šalis, patariame jau dabar suskubti į paštus ir išsiųsti siuntas.

Šventiniu laikotarpiu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalių paštuose ženkliai padidėja darbo krūvis. Be to, žiemą dėl prastų oro sąlygų, kai siaučiant pūgoms negali pakilti lėktuvai ar užpustomi keliai, gali vėluoti siuntų pristatymas. Tad kuo anksčiau išsiųsime laiškus, atvirlaiškius ir siuntinius, tuo būsime tikresni, kad jie iki Kalėdų spės pasiekti adresatus“, – teigė Lietuvos pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

Siuntos šventiniais „Kalėdų pašto“ spaudais bus antspauduojamos 12-oje paštų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos, Tauragės, Telšių centriniuose bei Druskininkų ir Palangos paštuose iki 2016 metų sausio 10 dienos.

Lietuvos paštas ragina gyventojus atsakingai rinktis kalėdines dovanas, kurios bus siunčiamos paštu. Prieš siunčiant siuntas rekomenduojama pasidomėti, ar jose nėra draudžiamų siųsti daiktų.

Tinkamas siuntos supakavimas, pasak I. Dundulienės, gali garantuoti saugų siuntos pristatymą. Tik kokybiškai ir patvariai supakuotos siuntos turinys bus apsaugotas nuo išorės veiksnių bei galimų pažeidimų transportavimo metu. 

Taip pat I. Dundulienė primena, kad be galo svarbu taisyklingai ir įskaitomai užrašyti gavėjo adresą. Būtina aiškiai nurodyti ne tik gavėjo vardą, pavardę, gatvę, namo ir buto numerius, bet nepamiršti parašyti miesto ir savivaldybės pavadinimo, pašto kodo.

Siunčiant siuntą į užsienį, adresą reikėtų rašyti pagal tos šalies reikalavimus, todėl siuntos gavėjui patariama siuntėjui pateikti tikslų savo adresą. Primename, kad gavėjo šalies pavadinimas turi būti užrašytas spausdintinėmis raidėmis anglų arba prancūzų kalba.

Daugiau informacijos apie taisyklingą adresavimą, pašto kodus, tinkamą siuntos pakuotę ir pakavimą, draudžiamų siųsti daiktų sąrašą galima rasti Lietuvos pašto internetiniame tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt arba sužinoti paskambinus informacijos telefonu 8 700 55 400.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė Lietuvoje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi