Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.01 10:33

Lietuvos ambasadorė JT: po narystės Saugumo Taryboje svarbu išlaikyti šalies matomumą

BNS 2015.12.01 10:33

Lietuvos narystei Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje einant į pabaigą, šalies ambasadorė JT Raimonda Murmokaitė sako, kad po narystės Lietuvai svarbu išlaikyti šalies aktyvumą ir matomumą tarptautinėje erdvėje.

„Svarbu, kad pasibaigus narystei JT Saugumo Taryboje išlaikytume šalies aktyvumą, matomumą tarptautinėje erdvėje, neleistume visam šiam dideliam įdirbiui ištirpti kasdienybėje, o toliau siektume nuosekliai ir sistemingai išnaudoti plačias tarptautinių organizacijų auditorijas šalies prioritetiniams tikslams ir uždaviniams įgyvendinti“, – antradienį paskelbtame interviu „Lietuvos žinioms“ sakė ambasadorė.

Ji nurodė, kad Lietuvos narystė Saugumo Taryboje „neišvengiamai tapo rimtu išbandymu Lietuvos diplomatijai“, o šių išbandymų akivaizdoje Lietuva įrodė esanti pajėgi imtis sudėtingiausių uždavinių.

„Globalioje erdvėje (Lietuva) pasirodė kaip nuosekli demokratinių vertybių ir tarptautinės teisės principų advokatė bei gynėja. JT Saugumo Tarybos narystės laikotarpį baigiame visapusiškai išbandyti, sustiprėję, įgiję naujos patirties ir kokybiškai naują globalių procesų ir krizių suvokimą“, – sakė diplomatė.

Šie metai yra paskutiniai iš dviejų Lietuvos narystės JT Saugumo Taryboje metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi