Lietuvoje

2015.12.01 09:06

Seime bus siūloma šauliams leisti laisviau įsigyti ginklus

BNS2015.12.01 09:06

Seimui antradienį bus pateikti siūlymai, kuriais šauliams ir kariams savanoriams būtų leista laisviau įsigyti ir laikyti ginklus, taip pat – kiti su ginklų kontrole susiję projektai.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narių bei kitų parlamentarų teikiamu projektu aktyviojo rezervo kariams būtų leidžiama įsigyti bei namuose laikyti pusiau automatinius – B ir C kategorijų – ginklus ir šovinius. Taip pat būtų numatoma, kad nepaprastosios padėties atveju šie ginklai  nebūtų surenkami iš šaulių.

Taip pat įstatymo pataisų projekte įrašoma galimybė šauliams tarnybos metu nešiotis B ir C kategorijų ilguosius ir trumpuosius ginklus, jų šovinius, o ne tarnybos metu – savigynos tikslais nešiotis B ir C kategorijų trumpuosius šaunamuosius ginklus ir jų šovinius.

Taip pat keičiant Karo padėties įstatymą būtų braukiama nuostata, kuri, įvedus karo padėtį, stabdytų Lietuvos šaulių sąjungos veiklą. Šiuo metu šaulių organizacijos teisinė forma yra asociacija, o pagal įstatymą įvedus karo padėtį formaliai jos veikla turėtų būti stabdoma.

Seime anksčiau buvo svarstytas siūlymas šauliams namuose laikyti sąjungai priklausančius automatinius ginklus, bet tam nepritarta, argumentuojant pačios visuomenės saugumu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.