Lietuvoje

2020.08.17 15:36

Profesinė sąjunga: savivaldybės mokytojų sąskaita sutaupo 50 mln. eurų per metus

LRT.lt2020.08.17 15:36

Ikimokyklinio ugdymo mokytojų sąskaita savivaldybės sutaupo apie 50 mln. eurų. Privalėtų skirti beveik 100 mln., tačiau realiai skiria tik pusę sumos. Šitaip tvirtina Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS).

LŠMPS atliko Lietuvos savivaldybių apklausą. Siekta išsiaiškinti kiek savivaldybės finansuoja ikimokyklinį ugdymą. Pagal galiojančius įstatymus, pusę pinigų ikimokyklinio ugdymo mokytojų atlyginimams skiria LR Vyriausybė, kitą pusę privalo skirti savivaldybės.

Kaip rašoma LŠMPS pranešime žiniasklaidai, preliminariais skaičiavimais, ikimokyklinio ugdymo mokytojų Lietuvoje yra apie 10 tūkst. Kaip rašoma LŠMPS pranešime žiniasklaidai, tai reiškia, jog kiekvienas iš jų per mėnesį vidutiniškai negauna 400 eurų arba per visą Lietuvą nėra finansuojama per 3700 ikimokyklinio ugdymo mokytojų etatų.

Kaip patikslino LŠMPS, iš 38,53 valandos per savaitę, numatomų vienos ikimokyklinės grupės ugdymui, 20 valandų finansuojama valstybės, o likusią dalį turėtų finansuoti savivalda.

Apklausa atlikta po savivaldybių išreikšto noro decentralizuoti švietimo sistemos finansavimą ir visus pinigus skirti savivaldybėms tvarkytis savarankiškai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

LŠMPS siūlymu, LR Vyriausybė per artimiausius dvejus metus palaipsniui turėtų perimti visą ikimokyklinio ugdymo finansavimą į savo rankas. Kitu atveju, situacija švietime ir toliau blogės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt