Lietuvoje

2015.11.30 12:56

Kovoje su klimato kaita Lietuva – tarp lyderių

LRT.lt2015.11.30 12:56

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Klimato kaitos „COP21" konferencijoje ir sakė kalbą pasaulio lyderių sesijoje. Paryžiuje surengtos konferencijos tikslas –pasiekti pasaulinį susitarimą, kaip toliau mažinti klimato kaitą po 2020 m., pasibaigus Kioto protokole numatytiems valstybių įsipareigojimams.

Šalies vadovė pabrėžė, jei laiku nebus imtasi veiksmingų ir globalių priemonių klimato kaitai pažaboti, pasekmės gali būti katastrofiškos visoms pasaulio valstybėms. Dėl šiltėjančio klimato plečiasi dykumų plotai, mažėja dirbamos žemės, mažėja vandens ir kitų gamtos išteklių. Tai skatina karinius konfliktus ir didėjančią migraciją, rašoma pranešime spaudai.

Pasak Prezidentės, kovodama su atmosferos tarša, Lietuva padarė didžiulę pažangą ir yra pasirengusi prisijungti prie ambicingo ES tikslo – iki 2030 m. 40 proc. sumažinti į orą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

„Lietuva sėkmingai įrodė, kad darni valstybės raida gali vykti tausojant gamtą. Per 25 nepriklausomybės metus net 56 proc. sumažinome atmosferos taršą, 23 proc. visos šalies energijos pasigaminame iš atsinaujinančių šaltinių, o mūsų ekonomika per tą patį laikotarpį išaugo trečdaliu", – sakė prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, pasaulinis susitarimas, kuris įpareigotų visas valstybes vykdyti ambicingus įsipareigojimus kovojant su klimato kaita, yra naudingas Lietuvai, nes didina energetinį saugumą ir mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro importo. Skatina verslą ir pramonę investuoti į atsinaujinančius energijos išteklius, energijos efektyvumą ir inovatyvias žaliąsias technologijas.

Dėl galutinio susitarimo, kaip stabdyti klimato kaitą, toliau derėsis aplinkos apsaugos ministrai.

Į konferenciją, kuri tęsis dešimt dienų, atvyko 147 aukščiausio lygio delegacijos ir apie 40 tūkstančių dalyvių. Konferencijos eigą nušviesti susirinko per 3000 žurnalistų iš viso pasaulio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.