Lietuvoje

2015.11.30 11:01

Prezidentūra apie S. Skvernelio likimą poste: tai – ministro apsisprendimas

ELTA 2015.11.30 11:01

Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio sprendimas likti poste yra jo apsisprendimas, teigia prezidentūra.

„Tai yra ministro apsisprendimas“, – tokią poziciją naujienų agentūrai ELTA perdavė Prezidentės spaudos tarnyba.

Atsistatydinantis vidaus reikalų ministras S. Skvernelis prezidentės D. Grybauskaitės kritiką buvo įvardinęs pagrindine pasitraukimo priežastimi.

ELTA primena, kad pirmadienį po pokalbio su premjeru Algirdu Butkevičiumi vidaus reikalų ministras S. Skvernelis nusprendė likti savo poste. Savo sprendimą netenkinti ministro atsistatydinimo prašymo A. Butkevičius su prezidente žada aptarti trečiadienį.

S. Skvernelis iš vidaus reikalų ministro buvo nusprendęs pasitraukti lapkričio 20 d. po policijos vykdytos ginkluoto bėglio gaudynių operacijos. Po 5 val. trukusios operacijos pareigūnai sulaikė Igorį Molotkovą, kuris buvo pasprukęs iš policijos automobilio su pareigūnų automatiniu ginklu.

Prezidentė D. Grybauskaitė Vilniuje įvykusį incidentą su policininkų prarastu ginklu pavadino apgailėtinu, taip pat teigė, kad vidaus reikalų ministras S. Skvernelis pademonstravo žemą politinį lygį vengdamas politinės atsakomybės už incidentą.

„Turiu pasakyti su apgailestavimu, kad jau ne pirmą kartą ministras (Saulius Skvernelis. – ELTA) demonstruoja žemą politinį lygį, kai mėgina komentuoti arba neprisiima ir nesupranta savo asmeninės atsakomybės“, – tuomet sakė prezidentė.

Taip pat S. Skvernelio atsistatydinimą prezidentė D. Grybauskaitė yra pavadinusi rinkimų kampanija.