Lietuvoje

2015.11.30 11:32

LJL laivas „Voruta“ Europą turėtų pasiekti gruodžio 10 d.

BNS2015.11.30 11:32

Bankrutuojančios „Lietuvos jūrų laivininkystės“ laivas „Voruta“ Ispanijos Las Palmo uostą turėtų pasiekti gruodžio 10 dieną. Laivas penktadienį išplaukė iš Pusiaujo Gvinėjos Batos uosto, kur buvo areštuotas už skolas.

„Lietuvos jūrų laivininkystės“ vadovas Sigitas Dobilinskas penktadienį teigė, kad siekiama, jog laivas įplauktų į Europai priklausantį uostą. Jis teigė, jog tikisi, kad laivas bus vėl areštuotas, tačiau tada būtų geresnė situacija, nei būti areštuotam Afrikoje.

Puslapio „Marine Traffic“ duomenimis, „Voruta“ Las Palmą turėtų pasiekti gruodžio 10 dieną. Šiuo metu laivas tebėra netoli Batos uosto – nuo jo per savaitgalį jis nutolo apie 100 kilometrų.

Penktadienį LJL vadovas kreipėsi į teismą dėl bankroto, nes, pasak S. Dobilinsko, įmonė nebepajėgia mokėti už degalus, maistą, o atlyginimai jūrininkams nemokami tris mėnesius. Pagrindinės LJL akcininkės „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Stasys Dailydka BNS penktadienį sakė, kad buvo laukiama, kol „Voruta“ išplauks iš uosto ir tuomet kreiptasi dėl bankroto į teismą.

LJL akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Papildomajame prekybos sąraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.