Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.30 15:38

S. Skvernelis lieka dirbti ministru

Liepa Želnienė, 15min.lt 2015.11.30 15:38

Pirmadienį su iš vidaus reikalų ministro posto trauktis panorusiu Sauliumi Skverneliu susitikęs Algirdas Butkevičius nutarė, kad ministrui reikia dirbti toliau.

„Ministro darbą vertinu teigiamai, jis per trumpą laikotarpį vidaus reikalų sistemoje atliko didžiulius darbus“, – sakė premjeras lygindamas S. Skvernelį su prieš jį dirbusiais vidaus reikalų ministrais.

Premjeras A. Butkevičius gyrė S. Skvernelio profesionalumą ir kompetenciją. Jis sakė, kad pirmadienį iš ministro išgirdo ne tik ataskaitą už nuveiktus darbus, bet ir būsimų darbų pristatymą.

„Aiškiai jis man šiandien išdėstė ir darbų viziją, kuri bus įgyvendinta dar šių metų pabaigoje ir kitais metais. Esu patenkintas tais vidaus reikalų ministro planais, kurie, aš manau, bus pasiekti ir įgyvendinti per labai trumpą laikotarpį“, – sakė premjeras.

Jis tikino, kad su ministru pirmadienį aptarė biudžeto asignavimų padidinimą, kad tuos darbus atlikti būtų už ką.

„Ieškosime papildomų lėšų, kad mažiausiai apmokamiems statutiniams darbuotojams būtų galima padidinti darbo užmokestį kitais metais iki 600 eurų“, – sakė premjeras.​

Premjeras S. Skvernelio įteiktą atsistatydinimo pareiškimą vadino skubotu.

„Prašymas dėl atsistatydinimo, sakyčiau, buvo truputį skubotas ir padiktuotas šiek tiek emocinės tos situacijos. Aš tikrai prašymo vidaus reikalų ministro S. Skvernelio netenkinu“, – kalbėjo A. Butkevičius.

A. Butkevičius tvirtino sprendimo netenkinti vidaus reikalų ministro atsistatydinimo neaptaręs su valstybės prezidente Dalia Grybauskaite, nes ministrų pasirinkimas esą yra jo paties kompetencijos sritis.

S. Skvernelis: „Rinkimai neprasidėjo“

Pats S. Skvernelis sakė labai vertinantis ir premjero, ir Seimo narių, ir žmonių palaikymą.

„Priimu sprendimą likti ministro pirmininko komandoje tą likusį laiką iki kito rudens“, – sakė S. Skvernelis.

Jis tikino, kad pareiškimą atsistatydinti buvo parašęs tikrai ne dėl to, kad siektų pasididinti savo reitingus.

„Kiekvienas galvoja asmeniškai. Demaršas, ne demaršas. Aš nieko nesiekiau, apie reitingus negalvoju ir tikrai, matyt, joks polittechnologas negalėjo galvoti, kad čia bus tokia reakcija. Tai visiškai nieko bendra neturi. Dar kartą sakau: rinkimai man neprasidėjo ir neprasidės“, – sakė S. Skvernelis.

Atsistatydinimo pareiškimą vidaus reikalų ministras parašė lapkričio 20 dieną, kai sulaukė prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos tiek dėl įvykusio incidento, kai, įtariama, iš policijos komisariato Vilniuje pabėgo ginkluotas asmuo su automatu, tiek dėl netinkamo valstybės vadovų informavimo apie to asmens paieškos operaciją.

Dėl šios paieškos operacijos S. Skvernelis įsivėlė į konfliktą su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene. Ji pareiškė, kad operacijos metu per pokalbį telefonu iš ministro negavo informacijos apie įvykį. Tuo metu S. Skvernelis teigė, kad parlamento pirmininkė jam trukdė dirbti.

S. Skverneliui nusprendus atsistatydinti, Lietuvoje vyko kelios jo palaikymo akcijos, internete peticiją prašančią premjerą nepriimti S. Skvernelio atsistatydinimo, dėl to taip pat buvo surinkti 75 Seimo narių parašai.

Ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi