captcha

Jūsų klausimas priimtas

Atnaujintas Birštono centrinis parkas

Atnaujintas Birštono miesto centrinis parkas, pritaikytas aktyviam poilsiui ir turizmui. Ne vienerius metus buvęs apleistas kurorto parkas sutvarkytas gavus Europos Sąjungos pinigų, praneša LTV „Panorama“.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Atnaujintas Birštono miesto centrinis parkas, pritaikytas aktyviam poilsiui ir turizmui. Ne vienerius metus buvęs apleistas kurorto parkas sutvarkytas gavus Europos Sąjungos pinigų, praneša LTV „Panorama“.

Už beveik 5 mln. litų iš Europos Sąjungos atnaujintas parkas dabar įtrauktas į Birštono lankytinų vietų ir turistinių maršrutų žemėlapį.

„Pagrindinis tikslas – kad atvykę į kurortą [žmonės] turėtų ką veikti, kad galėtų ne tik pasyviai praleisti laiką, bet ir aktyviai. Nes yra nemažai treniruoklių, takai išgrįsti ir dviračiais pasivažinėti galima. Ir ne tik poilsiautojams, bet ir mūsų gyventojams“, – sako Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

Parke įrengtos septynios sporto aikštelės – riedlentininkų, lauko treniruoklių, smiginio ir pasagos mėtymo, stalo teniso, krepšinio. Įrengti dviračių takai.

„Tai ir mūsų užimtumas didesnis, patys pasportuoti galim, krepšinį pažaidžiam, ant tų rampų pavažinėjam ir dviračiais, ir riedučiais“; „Tai tikrai tokia mūsų vieta, kur randame ką veikti. Šis parkas – mūsų džiaugsmas, mes kiekvieną rytą ateiname pakvėpuoti grynu oru“, – sakė kalbinti Birštono gyventojai.

Atnaujinant parką palikta natūrali gamta – krūmai ir medžiai. Įrengiamas skulptūrų takas, trys takai su skirtingomis dangomis – trinkelėmis, akmens skalda ir akmens riedulių.

„Mes ilgai galvojome, kaip galėtumėm juos natūralius riedulius pritaikyti  šiame parke. Ir suradome sprendimą – atkartojome Nemuno vingius, kurie juosia Birštoną. Esame sutaupę šiame parke apie 800 tūkstančių litų, ir su viešųjų pirkimų tarnybos sutikimu iki spalio mėnesio galėsime pastatyti visą eilę treniruoklių, norime įrengti vaikų žaidimo miestelį. Tai bus trijų aukštų statinys su 18 funkcijų ir vaikai ras ką veikti“, – planais dalijosi Birštono savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Revuckas.

Birštono savivaldybė dar šiemet žada ne tik baigti įrengti parką, bet planuoja, kad po restauracijos duris atvers ir Kurhauzas. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...