Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama

šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus
Žygintas Abromaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.15 15:38

Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį susitiko su Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovu Dariumi Jauniškiu ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vadovu Elegijumi Paulavičiumi.

Susitikimo detalių prezidentūra neatskleidžia.

LRT turima informacija – Darius Jauniškis šią savaitę ne kartą mynė prezidentūros slenksčius. Viena iš aptariamų temų prezidentūroje – padėtis Baltarusijoje.

LRT.lt primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę pasiūlė Baltarusijai trijų punktų planą, kurio įgyvendinimas, kaip tiki šalies vadovas, leistų stabilizuoti situaciją. G. Nausėda siūlo Baltarusijos valdžiai nutraukti smurtą prieš piliečius, paleisti suimtuosius ir atnaujinti dialogą su visuomene.

„Noriu pateikti trijų punktų planą, kuris galėtų tapti preliudija regiono prezidentų tarpininkavimui, sprendžiant politinę krizę Baltarusijoje“, – trečiadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Pirma, Baltarusijos valdžios institucijos nutraukia prievartos naudojimą prieš savo piliečius ir deeskaluoja situaciją. Antra, Baltarusijos valdžia paleidžia suimtuosius, kurių jau skaičiuojama tūkstančiais, visus protestų dalyvius, kurie iki šiol patyrė represijas. Ir trečias punktas – Baltarusijos institucijos atnaujina dialogą su savo pilietine visuomene. Kaip tinkamas sprendimas šia kryptimi galėtų būti tam tikros nacionalinės tarybos formavimas iš valdžios ir pilietinės visuomenės atstovų, kurio priedermė ir tikslas būtų ieškoti sprendimo būdų išeiti iš krizės vidutiniu laikotarpiu“, – dėstė prezidentas.

Nausėda siūlo Baltarusijai trijų punktų planą: jo įgyvendinimas leistų stabilizuoti situaciją