Lietuvoje

2020.08.15 12:25

Premjeras: su Estijos ir Latvijos kolegomis raginame Baltarusiją surengti laisvus bei sąžiningus prezidento rinkimus

LRT.lt2020.08.15 12:25

Premjeras Saulius Skvernelis kartu su Estijos ir Latvijos premjerais ragina Baltarusiją surengti skaidrius prezidento rinkimus. Tai ministras pirmininkas parašė socialiniame tinkle.

„Vakar Estijoje, Tartu, kalbėjausi su kolegomis – Estijos premjeru Jüri Ratu ir Latvijos ministru pirmininku Krišjaniu Karinšu.

Požiūris į įvykius Baltarusijoje identiškas: prezidento rinkimai ten nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi.

Baltarusijos valdžios institucijos privalo nutraukti (regis, tą pagaliau padarė) ir ateityje susilaikyti nuo smurto prieš taikius protestų dalyvius, paleisti visus politinius kalinius ir tuos, kurie buvo sulaikyti protestų metu“, – paskelbė S. Skvernelis.

Jis pabrėžė su kolegomis raginantis kaimyninę šalį surengti naujus prezidento rinkimus.

„Svarbiausia – mes raginame Baltarusiją suorganizuoti skaidrius, laisvus bei sąžiningus prezidento rinkimus, kuriuose dalyvautų tarptautiniai stebėtojai.

ES savo ruožtu raginame rasti galimybių įvesti ribojančias priemones pareigūnams, atsakingiems už smurtą, taip pat nebaudžiant Baltarusijos žmonių už jų vadovybės veiksmus.

ES taip pat turi rasti konkrečių ir veiksmingų būdų bei priemonių, kurios realiai padėtų Baltarusijos žmonėms, siekiantiems atviros ir laisvos visuomenės“, – rašo premjeras.