Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.30 15:43

Klaipėdos uoste toliau ribojama laivyba, daugėja leidimų laukiančių laivų

BNS, LRT RADIJAS 2015.11.30 15:43

Nerimstant vėjui, kurio gūsiai vietomis siekia 20 metrų per sekundę, Klaipėdos uoste toliau ribojama laivyba. Tačiau padaugėjo į uostą įplaukti ir iš jo išplaukti laukiančių laivų. 

„Laivyba tebėra ribojama, eismas tebėra ribojamas. Vėjo stiprumas šiuo metu gūsiais siekia 19,6 metro per sekundę, o paprastai yra apie 15 metrų per sekundę“, – BNS sakė Klaipėdos uosto atstovė spaudai Nijolė Dvarionaitė-Milkintienė.

Pasak jos, prognozuojama, kad po pietų vėjas turėtų aprimti, tuomet laivyba turėtų būti atnaujinta.

„Mes tikimės, kad vėjas nebesustiprės. Kai tik aprims vėjas, iškart bus atnaujinama laivyba pamažu, išvedami ir įvedami laivai“, – sakė uosto atstovė.

N. Darionaitės-Milkintienės teigimu, šiuo metu išoriniame reide įplaukti į Klaipėdos uostą laukia 4 laivai, o išplaukti iš uosto – 6 laivai. Jos teigimu, jūroje bangos siekia beveik 5 metrus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė BNS sakė, kad apie 9 val. medis nuvirto Palangoje, Liepojos plente. Tuo pat metu medžiai nuvirto ir Šiaulių rajone, Pailgių kaime bei Jurbarke, Dariaus ir Girėno gatvėje.

„Lesto“ atstovas Martynas Burba BNS teigė, kad pirmadienį ryte reikšmingų sutrikimų elektros tinkluose nėra, be elektros yra apie 700 vartotojų.

„9 valandos duomenimis, dėl smarkaus vėjo reikšmingų sutrikimų nebuvo. Be elektros yra likę apie 700 vartotojų vakarų Lietuvoje. Apie 540 iš jų – Kretingos rajone, apie 180 – Skuodo rajone“, – BNS sakė M. Burba.

Anot jo, šiuo metu sutrikimai šalinami, elektros tiekimą tikimasi atnaujinti artimiausiu metu. M. Burba įspėjo, kad esant smarkiam vėjui, gyventojai neturėtų artintis prie elektros įrenginių.

Pirmadienio rytą iki trisdešimt keturių metrų per sekundę sustiprėjęs vėjas nuplėšė dalį  Latvijos Ventspilio miesto ligoninės stogo – iš viso apie du tūkstančius kvadratinių metrų. Rimtesnių sugriovimų išvengta tik dėl to, kad ligoninė turėjo dvigubą stogą.

Ligoninės darbas nebuvo sutrikęs, žmonės taip pat nenukentėjo. Atsakingos tarnybos aiškinsis, ar, prieš keletą metų keičiant ligoninės stogą, nepadaryta klaidų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi