Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai

dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre
BNS, LRT.lt2020.08.15 12:04

Išvis per pastąrąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro kokybės vadybos ir komunikacijos skyriaus vedėja Diana Brunevičienė LRT RADIJUI sakė, kad daugiausiai naujų atvejų buvo Vilniaus ir Kauno apskrityse.

13 naujų koronaviruso atvejų nustatyta Kauno apskrityje, 4 – Klaipėdos, 1 – Panevėžio, 2 – Šiaulių, 3 - Tauragės, 11 – Vilniaus apskrityje. 4 atvejai įvežtiniai iš Rusijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir Nyderlandų.

Dar vienas atvejis nustatytas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Išvis su protrūkiu protrūkiu tarp meno atstovų susiję 19 atvejų.

Kaip sakė D. Brunevičienė nemažai atvejų siejama su įmonei „Nuo sutemų iki aušros’’ priklausančiu baru ir „Adform“ kiemeliu.

Vilniaus apskrityje iš patvirtintų naujų atvejų, trys yra įvežtiniai, nustatytas ir šeiminis protrūkis. Užsikrėtęs asmuo su kolegomis (apie 40 asmenų) šventė vasaros šventę. Daugumos kitų atvejų epidemiologiniai tyrimai dar tęsiami.

Kauno apskrityje didžioji dalis atvejų susiję su „Adform kiemeliu“. Penktadienį virusas patvirtintas trims darbuotojams bei penkiems lankytojams, iš jų vienas vilnietis ir du šiauliečiai.

Klaipėdos apskrityje vieno užsikrėtusiųjų infekcijos šaltinis nėra žinomas, toliau vyksta epidemiologinis tyrimas. Kitas asmuo galimai užsikrėtė Nyderlanduose nuo bendradarbio, o likę du atvejai turėjo kontaktą su patvirtintais atvejais.

Tauragės apskrityje vienas užsikrėtęs asmuo turėjo sąlytį su sergančiu šeimos nariu. Kaip užsikrėtė kiti du, dar aiškinamasi. Panevėžio apskrityje užsikrėtęs asmuo simptomų nejautė, tyrėsi profilaktiškai, nes turėjo sąlytį su COVID-19 infekcija sergančia dukra.

Infektologas Arvydas Laiškonis LRT RADIJUI sakė abejojantis, ar visi atvejai yra užfiksuojami, ir kritikuoja, kad leidžiami gausūs renginiai.

Išvis Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 2386.

Šiuo metu sergančių žmonių – 588.

Nuo koronaviruso mirė 81 žmogus.

Užsikrėtusiųjų koronavirusu, mirusių dėl kitų priežasčių, – 13.

Pasveikusių žmonių – 1704.

Izoliacijoje esančių asmenų (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu) – 3124.

Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų – 152.