Lietuvoje

2020.08.14 20:45

Europarlamentaro Auštrevičiaus ir kolegos Baltarusija neįsileido: lietuviui neišduoti bilietai, lenkas deportuotas iš Minsko

atnaujinta 20.53
LRT.lt, LRT RADIJAS2020.08.14 20:45

Baltarusija neįsileido europarlamentarų Petro Auštrevičiaus ir jo kolegos iš Lenkijos Roberto Biedrono.

Petras Auštrevičius apie tai, kad nebus įleistas, sako sužinojęs oro uoste, kai Baltarusijos avialinijos anuliavo bilietą Baltarusijos pasieniečių nurodymu. Europarlamentarą Robertą Biedroną Baltarusijos pareigūnai sulaikė Minsko oro uoste ir deportavo į Vilnių.

„Su kolega Robertu, kuris yra Europos Parlamento delegacijos Baltarusijoje pirmininkas, o aš esu pranešimo apie Baltarusiją rengėjas. Mes planavome šį savaitgalį apsilankyti Minske ir susipažinti su situacija, susitikti su pilietine visuomene, aplankyti sužeistuosius ligoninėje, pasikalbėti su diplomatiniu korpusu“, – LRT RADIJUI sakė P. Auštrevičius.

Pasak politiko, visa tai buvo ketinama padaryti atvira valia ir politikai galvojo, jog turi teisę tą dalyką padaryti, tačiau, pasak P. Auštrevičiaus, R. Biedronas buvo deportuotas iš Minsko, o P. Auštrevičiui net nebuvo išduoti bilietai į Baltarusiją.

„Manęs net neįleido, neišdavė bilietų, jie anuliuoti. Kaip sužinojau? Tai įtakojo pasienio tarnybos sprendimas neleisti man atvykti į Baltarusiją“, – sakė P. Auštrevičius.

Europarlamentaras įsitikinęs – tai tik politiniai motyvas, noras negirdėti kitos nuomonės, slėpti tą informaciją, kas vyksta šiuo metu Baltarusijoje.

„Man tai nieko naujo, tai autoritarinės valstybės veiksmai ir turime situaciją, kada susiduriame su užsidarinėjančią valstybę, bandančią pašalinti bet kokią kitą nuomonę ir tai daroma net pažeidžiant politinio bendradarbiavimo principus. Priminsiu, kad Baltarusija buvo labai suinteresuota pasirašyti partnerystės susitarimus, tačiau matote, kaip ji elgiasi“, – LRT RADIJUI kalbėjo P. Auštrevičius.

Pasak politiko, kelionė į Minską buvo pačių europarlamentarų iniciatyva, vadovybė apie tai žinojo ir tam neprieštaravo.

„Mes žinojome, kad tai yra neoficialus vizitas, bet mes užimame oficialias pareigas, todėl sakyti, kad tai yra pasivažinėjimas ar turizmas, būtų klaida“, – apie nepatekimo į Baltarusiją aplinkybes kalbėjo Europos Parlamento narys.

Anot politiko, šiuo metu abu europarlamentarai ketina paruošti oficialų pranešimą apie šį incidentą ir kolegas informuos nedelsiant.

„Aš esu tikras, kad Europos Parlamento reakcija bus labai neigiama“, – tikino Lietuvos politikas.

Populiariausi

VUL Santaros klinikos; gydytojai; ligoninė

Lietuvoje

2021.01.15 09:32

1149 COVID-19 atvejai: naujas protrūkis Pagėgiuose, po tris asmenis mirė 50–59 ir 60–69 amžiaus grupėse nuo pandemijos pradžios pasveiko daugiau nei 100 tūkst. žmonių; atnaujinta 11.22

5