Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.29 18:20

Prezidentė: Turkijos indėlis – esminis migracijos krizei įveikti

LRT.lt 2015.11.29 18:20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvauja ES šalių ir Turkijos vadovų susitikime. Aukščiausio lygio susitikimas, kuriame Turkiją atstovauja Ministras Pirmininkas Achmetas Davutoglu, surengtas siekiant suvaldyti per šią valstybę einantį pabėgėlių srautą iš Sirijos.

„Migracijos krizės neįmanoma įveikti be trečiųjų šalių, o ypač Turkijos, pagalbos. Per Turkiją plūsta didžiausia pabėgėlių banga į Europą, todėl išeičių privalome ieškoti kartu. Geriau investuoti į bendradarbiavimą dabar, negu kovoti su dar rimtesnėmis pasekmėmis“, – sakė Prezidentė.

Vien per šiuos metus į ES per Turkiją atvyko 575 tūkstančiai pabėgėlių. Turkija, kuri turi sieną su karo neramumų kamuojama Sirija, pati labai rimtai susiduria su migracijos problema. Ši valstybė yra suteikusi prieglobstį daugiau nei 2 milijonams pabėgėlių ir jų išlaikymui jau išleido 8 milijardus JAV dolerių.

ES šalių ir Turkijos lyderiai priims bendrą politinę deklaraciją, kurioje sutariama reguliariai rengti ES ir Turkijos viršūnių susitikimus, siekti derybų dėl Turkijos narystės ES ir vizų liberalizavimo paspartinimo, vystyti aukšto lygio dialogą energetikos, ekonominės politikos ir muitų sąjungos srityse.

Kaip esminis Deklaracijos elementas – pabrėžiama būtinybė nedelsiant įgyvendinti spalio Europos vadovų taryboje patvirtintą bendrą ES ir Turkijos veiksmų planą.

Turkija įsipareigoja prisidėti užtikrinant tinkamą sienos su ES kontrolę, sustiprinti savo pasienio tarnybos pajėgumus ir bendradarbiavimą su Europos pasienio agentūra „Frontex“, keistis informacija su kaimyninėmis Bendrijos šalimis, sutvarkyti pabėgėlių registravimo procedūras ir pagreitinti ekonominių migrantų, kurių gyvybei negresia pavojus, gražinimą.

Veiksmų plane numatytų priemonių įgyvendinimui Europos Sąjunga skirs 3 milijardus eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi