Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.28 14:31

Premjeras ragina Seimą peržiūrėti sprendimą dėl Laisvės premijos skyrimo V. Landsbergiui

LRT.lt 2015.11.28 14:31

Šią savaitę Seimas nepritarė Laisvės komisijos sprendimui skirti šią premiją buvusiam Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio lyderiui, buvusiam Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui. Penktadienį, baigęs oficialų vizitą Kinijoje ir detaliau susipažinęs su esama situacija, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė nepritariantis Seimo sprendimui neskirti Laisvės premijos V. Landsbergiui.

Anot premjero, niekas negali nuvertinti ar paneigti itin reikšmingo Sąjūdžio įkūrėjo V. Landsbergio vaidmens, siekiant Lietuvos laisvės ir atkuriant valstybingumą, skelbiama pranešime spaudai.

„Visi politikai, nepaisant partijų programų ir ideologinių skirtumų, savo sprendimus turi grįsti ne emocijomis, o vadovaudamiesi istoriniu sąmoningumu ir objektyviais mūsų laisvės kovos faktais.

Greitai minėsime Sausio 13-ąją, nuo tos mūsų išbandymų dienos prabėgo jau 25 metai. Pasitikime šią dieną susitelkę ir vieningi – kaip nepriklausomybės gynimo barikadose. Pademonstruokime įgytą politinę brandą. Apmąstykime nueitą laisvės kelią ir deramai pagerbkime valstybingumo kūrėjus“ – akcentuoja A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas kreipėsi į Seimo valdybą, ragindamas parlamento narius atsisakyti subjektyvumo bei nereikalingo politikavimo ir paragino Seimą sugrįžti prie šio klausimo sprendimo, rašoma pranešime.

LRT.lt primena, kad už nutarimą dėl premijos skyrimo konservatoriui V. Landsbergiui balsavo 53 Seimo nariai, prieš buvo 13, susilaikė 48 parlamentarai. Už premijos skyrimą buvo konservatoriai, liberalai, didžioji dalis „tvarkiečių“, vieningai prieš buvo arba susilaikė „darbiečiai“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija, taip pat socialdemokratai, išskyrus vienintelį balsavusį „už“ Gediminą Kirkilą, skelbė BNS.

Vadovaujantis Laisvės premijos įstatymu, 2011 m. rugsėjo 15 d. įsteigta Laisvės premija. Ja siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą, rašo ELTA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi