Lietuvoje

2015.11.27 23:26

S. Skvernelis įvardijo lemiamą pasitraukimo priežastį

BNS2015.11.27 23:26

Atsistatydinantis vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką įvardijo pagrindine pasitraukimo priežastimi. Visgi jis tuo pačiu sako, jog jo likimo pareigose klausimas paaiškės po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi.

„Tos visos aplinkybės pačio įvykio, eilinio įvykio, kuris išvirto į tokią pakankamai didelę operaciją ir įvairiapusius vertinimus, prezidentės kritika išsakyta, kiekvienas ministras, manau, turi reaguoti“, – penktadienį TV3 žinių klausiamas apie atsistatydinimo priežastis sakė S. Skvernelis.

Klausiamas, ar prezidentės kritika buvo pagrindinė priežastis įteikti atsistatydinimo pareiškimą, S. Skvernelis atsakė: „Ji tiesiog buvo šiuo atveju iš tiesų lemiama“.

Vidaus reikalų ministras nepartinis S. Skvernelis atsistatydinimo pareiškimą parašė prieš savaitę, sulaukęs D. Grybauskaitės kritikos tiek dėl įvykusio incidento, kai ne kartą teistas asmuo Vilniuje pabėgo iš policijos komisariato ir pavogė pareigūnų automatą „Kalašnikov“, tiek dėl netinkamo valstybės vadovų informavimo apie to asmens paieškos operaciją.

Po lapkričio 19-ąją vykusios paieškos operacijos S. Skvernelis įsivėlė į konfliktą su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene. Ji pareiškė, kad operacijos metu per pokalbį telefonu iš ministro negavo informacijos apie įvykį. Tuo metu S. Skvernelis teigė, kad parlamento pirmininkė jam trukdė dirbti.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra išreiškęs viltį, kad S. Skvernelis atsiims atsistatydinimo pareiškimą. Premjero ir ministro susitikimas planuojamas pirmadienį.