Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.27 13:39

Klaipėdoje prie Rusijos konsulato išsigąsta galimų provokacijų

Penktadienį prie Rusijos Federacijos generalinio konsulato Klaipėdoje sutrauktos gausesnės policijos pareigūnų pajėgos: baimintasi galimų provokacijų. Buvo gauta žinių, kad protesto akciją rengia prorusiškai nusiteikę klaipėdiečiai, kurie neva ketina išreikšti paramą Kremliui bei pasmerkti Turkiją, kuri numušė į jos oro erdvę iš Sirijos įskridusį Rusijos naikintuvą.

Apie 11 val. prie konsulato jau budėjo septyni policijos pareigūnai. Jie 15min.lt tikino gavę žinių apie galimas protesto akcijas, tačiau, kas jų rengėjas – neatskleidė.

Netrukus prie konsulato pasirodė keli vietos politikai ir visuomenininkai su trispalvėmis ir plakatais, palaikančiais Ukrainą ir Gruziją. „Mes už NATO“, „Šalin rankas nuo Ukrainos“ – skelbė plakatai.

Vienas iš akcijos dalyvių Michailas Denisenko tikino internetu gavęs informaciją, kad prie konsulato – galima provokacija. Teigta, kad čia penktadienio vidudienį rinksis keli teisėsaugai jau žinomi save visuomenininkais vadinantys asmenys. Gauta žinių, kad čia planuojama išreikšti solidarumą su Rusija ir palaikyti ją konflikte su Turkija.

„Kai gavome žinių apie galimą protesto akciją – negalėjome tylėti, susirinkome čia parodyti, kad yra ir kita pusė, kad yra palaikančių NATO narę“, – aiškino klaipėdietis Aurimas Mockus.

„Mes palaikome savo sąjungininkus NATO organizacijoje. Nenorime jokio karo, siekiame, kad būtų taika regione, kad baigtųsi nuolatinės pastangos kiršinti valstybes, destabilizuoti situaciją“, – teigė buvęs tarybos narys Vytautas Lupeika.

Pasižiūrėti akcijos atėjo ir keli konsulato darbuotojai. Jie tikino žinoję iš anksto apie planuojamą akciją, tačiau kokios tos žinios – nedetalizavo.

Iki pat 12 val. prie konsulato taip ir nepasirodė piketuotojų, palaikančių Rusijos poziciją, nors keli įtartini asmenys vis pravažiuodavo pro šalį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi