Lietuvoje

2015.11.27 15:08

V. Uspaskichas prašo Apeliacinio teismo jį išteisinti

BNS2015.11.27 15:08

Į vieną paskutiniųjų posėdžių Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ baudžiamojoje byloje penktadienį atvykęs partijos garbės pirmininkas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas paprašė teisėjų jį išteisinti.

„Aš jumis pasitikiu, pasitikiu tuo procesu, turiu vilčių, kad sprendimas bus priimtas sąžiningas. Prašau mane išteisinti pagal visus kaltinimus, nes aš jų nepadariau. Iš valstybės ir partijos nepaėmiau nė vieno cento“, – stovėdamas prieš teisėjus kalbėjo politikas.

Jis apgailestavo, kad į bylą nebuvo įtraukti kai kurie dokumentai.

Proceso dalyviai išklausė kalėti nuteisto europarlamentaro V. Uspaskicho paskutinįjį žodį. Politiko kalba užtruko kelias minutes, jis nebuvo pasirašęs kalbos teksto iš anksto. Europarlamentaras iš pradžių atsiprašė teisėjų, kad nedalyvavo ankstesniuose posėdžiuose, o kad galėtų atvykti  į posėdį penktadienį, turėjo keisti bilietus ir maršrutus.

Kitame teismo posėdyje, kuris vyks gruodžio 16 dieną, paskutinio žodžio teisė bus suteikta kitiems dviem nuteistiesiems – buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei ir Seimo nariui Vytautui Gapšiui.

Manoma, kad verdiktas Darbo partijos byloje bus skelbiamas kitų metų pradžioje.

Daugiau nei prieš dvejus metus – 2013 metų liepos 12 dieną – už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą V. Uspaskichui Vilniaus apygardos teismas skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, Seimo nariui „darbiečiui“ V. Gapšiui – per 10 tūkst. eurų baudą. Buvusi partijos buhalterė M. Liutkevičienė tuomet nuteista vienų metų laisvės atėmimo bausme. Kartu nuteistai parlamentarei Vitalijai Vonžutaitei skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Dabar jos byla išskirta į atskirą, nes moteris dėl sveikatos būklės negali dalyvauti teismo posėdžiuose.

Pirmos instancijos teismo sprendimą apskundė tiek nuteistieji, tiek prokuratūra. Prokuroras apeliacinio teismo siūlo bausmes griežtinti, kaltinamieji prašo juos išteisinti, teigdami, kad tai – politinė byla.

V. Uspaskichas sako pasitrauksiąs iš atkyvios politikos ir tapsiąs psichologu. Jis teigė, kad šiuo metu tam ruošiasi, užsienyje studijuoja psichologiją ir žada Lietuvoje steigti psichologinių paslaugų centrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt