Lietuvoje

2013.02.17 10:28

Tradicinėms jaunimo eitynėms Kaune – ypatingas policijos dėmesys

Šeštadienį, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kaune rengiamos tautinio jaunimo eitynės. Planuojama, kad šiemet eitynėse dalyvaus per 1000 dalyvių. Šeštadienį jau prieš 13 val. Kauno Ramybės parke, kur startavo eitynės, sutelktos didelės policijos pajėgos. 

Šeštadienį, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kaune rengiamos tautinio jaunimo eitynės. Planuojama, kad šiemet eitynėse dalyvaus per 1000 dalyvių. Šeštadienį jau prieš 13 val. Kauno Ramybės parke, kur startavo eitynės, sutelktos didelės policijos pajėgos.

Tačiau joms prasidėti laiku sutrukdė jaunas vyriškis, bandęs užtverti kelią ir prisistatęs „žemaičiu, o ne lietuviu“.

Įkalbėjus jį pasitraukti nuo kelio, eitynės startavo 14.15 val.

Dalyvių skaičius auga

„Šiais globalizacijos, socialinės atskirties ir visuomenės degradacijos laikais tautinėms idėjoms lieka vis mažiau vietos. Politikai aktyviai užsiima nutautinimo ir iškrypėlių propaganda, o taikius tautinius judėjimus engia, skleidžia apie juos melagingą informaciją. Kiekvienas gali nebaudžiamas niekinti mūsų valstybės simbolius, o iš patriotiškai nusiteikusių žmonių, norinčių pagerbti tautos didvyrius, bandoma atimti teisę laisvai žygiuoti miestų gatvėmis“, – tokiais žodžiais į eiseną kvietė Lietuvių Tautinio Jaunimo sąjunga (LTJS).

Kaip DELFI teigė LTJS Kauno skyriaus pirmininkas Tomas Skorupskis, šiemet eitynėse laukiama per tūkstančio dalyvių.

„Pastebime tendenciją, kad kiekvienais metais dalyvių skaičius didėja. Pernai dalyvavo apie 800 žmonių. Šiemet tikimės, kad dalyvių skaičius perkops tūkstantį“, – DELFI teigė T. Skorupskis.

Nemato pagrindo drausti

„Lietuva lietuviams“. „Ne Rytams, ne Vakarams, Lietuva – Lietuvos vaikams“. Tokie ir panašūs šūkiai vyravo eitynėse, kurios vyko ankstesniais metais. Tai visuomenėje sukeldavo ne mažai diskusijų ir eitynės vertinamos gana dviprasmiškai.

Tradiciškai vasario 16-ąją eitynės vykdavo Kaune, o kovo 11-ąją – Vilniuje.

Pasak LTJS, Vilniaus miesto savivaldybei atsisakius išduoti leidimą renginiui, eitynės Kaune įgauna dar didesnę svarbą.

Baiminasi provokacijų

T. Skorupskis DELFI teigė, kad šiais metais ypatingas dėmesys bus skiriamas galimom provokacijom.

LTJS baiminasi, kad tarp eitynių dalyvių gali pasitaikyti provokatorių.

„Keičiasi mūsų struktūra ir tvarka. Kaip žinote, kovo 11-ąją yra šiokių tokių problemų, tai mes manome, kad gali būti taip, kad sistemai būtų paranku, kad vasario 16-ąją įvyktų tam tikros provokacijos. Mes manome, kad gali būti taip, kaip buvo Lenkijoje, kai ta pati sistema infiltravo į eitynes savo žmones. Todėl mes labai griežtai stengsimės į žiūrėti į eitynių tvarką, kad nebūtų jokių provokacijų. Mes pasiruošę bendradarbiauti su policija, kad užtikrinti viešąją tvarką“, – DELFI teigė T. Skorupskis. 

www.DELFI.lt