Lietuvoje

2015.11.26 18:54

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl prostitucijos Švėkšnoje

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.26 18:54

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl nepilnamečių prostitucijos ir sąvadavimo Švėkšnos specialaus ugdymo centre ir bylą perduoda teismui. Į teisiamųjų suolą sės keturios, kaip įtariama, savo bendraamžes pardavinėjusios centro auklėtinės bei keturi nepilnametėmis galėję pasinaudoti vyrai.

Skandalas dėl galimos nepilnamečių prostitucijos ir sąvadavimo Švėkšnos specialaus ugdymo centre kilo pernai gruodį. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vienos centro auklėtinės vertė kitas tenkinti suaugusių vyrų seksualinius poreikius – šešios 14–17 metų nepilnametės buvo pardavinėjamos apie trejus metus.  

„Buvo pardavinėjamos suaugusiems vyrams ,kuriuos surasdavo savadautojos per internetinius puslapius. Jos pačios talpindavo skelbimus interneto puslapiuose apie tai, kad gali merginos suteikti seksualines paslaugas. Taip pat buvo įvardijama, kad gali suteikt ne tik viena, bet kelios iš karto“, – tikina Klaipėdos apygardos Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslandas Ušinskas.

Kokio amžiaus merginos, nurodoma nebuvo. Kaip paaiškėjo tyrimo metu, su merginomis 30–53 metų vyrai susitikdavo Švėkšnos miestelyje, todėl apie amžių turėjo žinoti. Tačiau žinoję, kad perka nepilnametes, prisipažino tik kai kurie kaltinamieji. Nenustatyta, kad savadautojos savo bendraamžes mušė ar kitaip vertė tenkinti vyrų norus. Pasak prokuroro, nukentėjusiosioms pasireiškė pseudobranda.

„Norėdamos pritapti prie savadautojų, nukentėjusiosios norėdamos draugauti su jomis, nenorėdamos, kad jas atstumtų, juo labiau, kad daugumai iš šių nukentėjusių buvo diagnozuoti elgesio sutrikimai. Tai jos neturėjo pasirinkimo laisvės kitaip elgtis“, – tikina Klaipėdos apygardos Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Kaina už paslaugas svyravo nuo 15 iki 60 eurų. Taip pat būdavo atsiskaitoma maisto produktais, alkoholiniais gėrimais, cigaretėmis. Įtariamiems vyrams už nepilnamečių seksualinį išnaudojimą  gresia iki 5 metų nelaisvės, savadautojoms – iki 15 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.