Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.26 13:26

LRT primena: „Eurovizijos“ dalyvių paraiškų laukiama iki gruodžio 1 d.

2015.11.26 13:26

Jau netrukus sužinosime, kurie Lietuvos atlikėjai pasirengę išbandyti jėgas nacionalinėje atrankoje į žiūrimiausią pasaulyje dainų konkursą. Gruodžio pradžioje bus paskelbtas pretendentų atstovauti Lietuvai 2016-ųjų „Eurovizijoje“ sąrašas.

Paraiškų pateikimo galutinis terminas – gruodžio 1 diena. Nacionalinės atrankos rengėjai ragina visus norinčius pasinaudoti galimybe sudalyvauti. „Ne paslaptis, kad egzaminus nebūtinai geriausiai išlaiko stropiausi ir anksčiausiai mokytis pradėję studentai. Visi, sugebantys kurti ir dainuoti dar turi visą savaitgalį apsispręsti ir pateikti paraišką dalyvauti galbūt svarbiausiame ir ateitį lemsiančiame egzamine“, – sako Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas, LRT televizijos vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas.

Pasak A. Giržado, žinomi šalies atlikėjai, kurie aktyviai domisi šiuo konkursu, dažniausiai klausia, ar šiemet „Eurovizijos“ taisyklės išties apsaugo dalyvaujančius konkurse su savo daina, ar ja nereikės dalintis su kitais dalyviais ir iškritimo atveju palikti konkurentams.

„Noriu pabrėžti, kad šių metų atranka nuo praėjusių skirsis tuo, kad savo kūrinį atsinešantys atlikėjai gali būti ramūs: tą dainą visos atrankos metu atliks jie ir tik jie, kol tas kūrinys iškris arba laimės atranką, – patikino LRT prodiuseris. – Pirmuosiuose atrankos etapuose varžysis atlikėjai su atrinktomis autorių dainomis, toliau į kovą stos su savo dainomis prisistatantys atlikėjai, kol galiausiai susigrums geriausieji iš abiejų kategorijų. Galutinį rezultatą, kaip visada, lems ir komisija, ir žiūrovai.“

Nacionalinės atrankos koncertai LRT eteryje vyks sausį ir vasarį. Gegužę atrankos nugalėtojas atstovaus Lietuvai Stokholme vyksiančioje 2016-ųjų „Eurovizijoje“. Žiūrimiausias pasaulyje dainų konkursas vyks gegužės 10, 12 ir 14 dienomis. Oficialus „Eurovizijos“ transliuotojas – LRT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi