Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.26 19:00

Ką reikėtų valgyti, norint stiprinti akis

Pasaulyje 284 milijonai žmonių turi regėjimo sutrikimų. Dalis jų yra įgimti, o dalis – įgyjami gyvenant. Norint palaikyti akių sveikatą, reikėtų ne tik atlikti tam skirtus pratimus, bet ir į mitybą įtraukti penkis naudingus produktus.

Dabar dažno žmogaus darbas yra susijęs su įtemptu žiūrėjimu į kompiuterio ekraną. Ne paslaptis, kad tai vargina akis. Gydytojas oftalmologas Almantas Makselis pataria kas dvidešimt minučių akis pailsinti – bent dvidešimt sekundžių pažiūrėti į tolį ir taip jas atpalaiduoti.

„Vaikai, praleidžiantys daugiau laiko lauke, statistiškai turi geresnį regėjimą. Taip yra todėl, kad žiūrint į tolį akys atsipalaiduoja. Ir atvirkščiai, žiūrint į arti esančius objektus, akys įsitempia“, – pasakoja gydytojas.

Tarp penkių A. Makselio rekomenduojamų produktų – svogūnai, kuriuose yra itin daug naudingų medžiagų akims. Tai – folio rūgštis, vitaminas C ir nedaug kam girdėtas kvercetinas. Pastarasis saugo tinklainės ląsteles nuo žalingo radikalų poveikio ir nuo kataraktos vystymosi.

Kokius produktus reikėtų valgyti, kad akys būtų sveikos, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi