Lietuvoje

2015.11.25 17:07

NATO pajėgų vadas: gerai suprantu grėsmes Baltijos šalims

ELTA2015.11.25 17:07

Lietuvoje trumpam apsilankęs vyriausiasis NATO ir JAV pajėgų Europoje vadas generolas Philipas Breedlove`as teigė gerai suprantantis Baltijos šalių saugumo situaciją ir pažadėjo daryti viską, kad bet kokios grėsmės Aljanso narei akivaizdoje būtų užtikrintas deramas atsakas visomis turimomis priemonėmis.

Trečiadienį P. Breedlove`as susitiko su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku. Pokalbio metu, anot Krašto apsaugos ministerijos, buvo aptartos JAV saugumo priemonių ir NATO Pasirengimo veiksmų plano įgyvendinimas Baltijos regione.

„Generolas P. Breedlove`as pabrėžė būtinybę ir toliau stiprinti saugumą ir užtikrinti stabilumą Baltijos regione, o Aljansui – poreikį tęsti prisitaikymą veikti naujoje saugumo aplinkoje ir grėsmių kontekste“, – skelbia KAM.

Savo ruožtu J. Olekas teigė, jog ilgalaikis, nepertraukiamas Aljanso karinių pajėgų buvimas, ginkluotės ir įrangos dislokavimas yra veiksmingiausia mūsų saugumą užtikrinanti NATO priemonė.

„Sieksime, kad mūsų regione dislokuotos rotuojamos NATO pajėgos būtų padidintos iki brigados dydžio arba iki bataliono dydžio kiekvienoje Baltijos šalyje“, – sakė krašto apsaugos ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.