Lietuvoje

2020.08.13 12:54

Kauno vaikų reabilitacijos skyriuje patvirtintas COVID-19: užsikrėtusi slaugytoja turėjo kontaktą su 20 vaikų

dirbo ir kitoje gydymo įstaigoje; atnaujinta 14.44
LRT.lt, LRT RADIJAS2020.08.13 12:54

Dar vienas COVID-19 atvejis ketvirtadienį patvirtintas Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“. Čia koronavirusu užsikrėtė kitoje įstaigoje pamainą baigusi slaugytoja – naujienų portalui LRT.lt patvirtino įstaigos atstovė spaudai Jūratė Kuzmickaitė.

Vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutė“ slaugytojai nustatyta koronaviruso infekcija po to, kai ji, baigusi ciklinę darbo pamainą kitoje gydymo įstaigoje – Kauno klinikinėje ligoninėje, pasitikrino dėl COVID-19 infekcijos ir tyrimas parodė neigiamą rezultatą.

Šios ligoninės atstovo Sauliaus Tvirbuto teigimu, slaugytojai dar penktadienį atliktas testas, tačiau jis buvo neigiamas, o simptomai jai pasireiškė po kelių dienų. Nuo to laiko slaugytoja darbe šioje ligoninėje nebuvo.

Dabar tiriami kontaktą su ja turėję kolegos ir pacientai. Dėl šio atvejo Kauno klinikinės ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje nauji pacientai nepriimami, kol nebus sulaukta tyrimų rezultatų.

„Į darbą Kačerginėje veikiančiame Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“ slaugytoja atėjo su neigiamu COVID-19 tyrimo rezultatu. Jis buvo gautas rugpjūčio 7 d., penktadienį. Šeštadienį slaugytoja pradėjo darbą „Žibutėje“, jos budėjimas baigėsi sekmadienio rytą, 8 val.“, – pasakojo RKL generalinė direktorė doc. dr. Diana Žaliaduonytė.

Moteriai namuose ilsintis po budėjimo ėmė prastėti savijauta: prasidėjo šaltkrėtis, dingo uoslės ir skonio pojūčiai. Rugpjūčio 11 d. ji pakartotinai davė ėminį COVID-19 testui. Rugpjūčio 12 d. gautas teigiamas atsakymas.

Šiuo metu identifikuoti visi darbuotojos kontaktai su personalu ir pacientais, įvykę jos parą trukusio budėjimo „Žibutėje“ metu.

Pasak Respublikinės Kauno ligoninės, kuriai priklauso sanatorija, vadovės D. Žaliaduonytės, slaugytoja galėjo turėti kontaktą su 2 kolegomis ir 20 vaikų.

„Niekas jokių simptomų neturi, išskyrus susirgusią slaugytoją, nuo sekmadienio ji jau nedirbo, ji tiesiog atėjo į budėjimą savaitgalį. Dabar yra testuojami darbuotojai ir vaikai.

Iš ryto tikrai buvo situacija tokia, kad nusprendėme susilaikyti nuo visų lankytojų išvykų namo, nes norėjome atlikti testavimą. Turime rekomendaciją iš NVSC, kad geriau šiems vaikams palaukti rytojaus, kai bus atsakymai ir tada galėtų važiuoti namo ar kokį kitą sprendimą priimti. Dabar naujų pacientų kol kas nepriimsime, kol sužinosime visus atsakymus, išvėdinsime, išdezinfekuosime patalpas“, – LRT RADIJUI sakė ji.

Kadangi „Žibutės“ profilis reabilitacinis, medicininių manipuliacijų, tokių, kaip injekcijos, skyriuje sveikstantiems vaikams nereikėjo atlikti.

Per savaitgalio budėjimą slaugytoja vaikų grupę daugiausiai lydėjo į valgyklą, poilsio kambarius. Kačerginėje veikiantis vaikų reabilitacijos skyrius yra kurortinėje pušyno zonoje, patalpos dažnai vėdinamos ir dezinfekuojamos.

„Darbuotoja dėvėjo II lygio asmens apsaugos priemones pagal Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendaciją: medicininę kaukę, pirštines“, – informavo RKL vadovė D. Žaliaduonytė.

Šiuo metu Respublikinė Kauno ligoninė sustabdė naujų pacientų priėmimą į „Žibutę“, atšauktos šio skyriaus ambulatorinės paslaugos, patalpos išdezinfekuotos, korpusas izoliuotas. Su infekuota slaugytoja kontaktavusiems personalo darbuotojams ir pacientams paimti ėminiai COVID-19 tyrimui.

Laikydamasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) nurodytų gairių, ligoninė rekomenduotų tėvams, norintiems išsivežti vaikus į namų aplinką, palaukti rytojaus, kai bus gauti COVID-19 tyrimų rezultatai ir tik gavus neigiamą atsakymą saugiai vykti namo.

„Vis dėlto suprasdami, kokia jautri yra su vaikais susijusi situacija, negalime uždrausti tėvams pasiimti vaiką tuoj pat, nelaukiant tyrimo atsakymo. Tokiu atveju paciento tėvai ar globėjai turi užpildyti specialų pagal NVSC rekomendacijas parengtą RKL dokumentą – nustatytos formos sutikimą, nurodantį tvarkas atvejui, kai pacientas ar už jį atsakingi asmenys palieka gydymo įstaigą, nelaukdamas/i COVID-19 tyrimo atsakymo“, – sakė RKL generalinė direktorė D. Žaliaduonytė.