Lietuvoje

2020.08.13 11:17

Lietuvos žurnalistai solidarizuojasi su persekiojamais kolegomis Baltarusijoje, siūlo pagalbą

LRT.lt2020.08.13 11:17

Po prezidento rinkimų Baltarusijoje nesiliaujant protestams, o Lukašenkos režimui naudojant smurto priemones ne tik prieš protestuotojus, bet ir prieš šalyje esančius žurnalistus, reaguoja Lietuvos žiniasklaidos atstovai.

Lietuvos žiniasklaidos lyderiai išreiškė solidarumą su Baltarusijoje persekiojamais žurnalistais.

„Mes, Lietuvos žiniasklaidos priemonių redaktoriai, reiškiame solidarumą su Baltarusijoje persekiojamais žurnalistais. Smerkiame Baltarusijos valdžios vykdomą žurnalistų persekiojimą, interneto prieigos ribojimą kitokį trukdymą atlikti savo pareigas. Žurnalistų areštai ir smurtas prieš juos neturi vietos Europoje XXI amžiuje“, – rašoma organizatorių išplatintame oficialiame pranešime.

Pasak iniciatyvos organizatorių, Lietuvos žiniasklaidos atstovai ragina nedelsiant nutraukti šiuos persekiojimo veiksmus, kuriais pažeidžiama visuomenės teisė į informaciją.

„Lietuvos žiniasklaida pasirengusi padėti nepriklausomai žiniasklaidai Baltarusijoje, įskaitant nemokamą dalijimąsi mūsų kuriamu turiniu ir kitokia pagalbą“, – teigiama pareiškime.

Pareiškimą paskelbė naujienų agentūros BNS, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos, delfi.lt, 15min.lt, lrytas.lt, tv3.lt, LNK, IQ, Laisvės TV ir „Verslo žinių“ redaktoriai ir vadovai Vaidotas Beniušis, Inga Larionovaitė, Rasa Lukaitytė, Raimundas Celencevičius, Tautvydas Mikalajūnas, Artūras Anužis, Rolandas Agintas, Ovidijus Lukošius, Andrius Tapinas, Rolandas Barysas.