Lietuvoje

2015.11.25 15:40

Seimo etikos sargai rekomendavo opozicijos lyderiui kalbėti korektiškiau

BNS 2015.11.25 15:40

Seimo etikos sargai rekomendavo opozicijos lyderiui Andriui Kubiliui korektiškiau reikšti savo nuomonę, kai kalba viešai.

„Rekomenduoti Seimo opozicijos lyderiui Andriui Kubiliui korektiškiau reikšti savo nuomonę viešai, pasisakant remtis realiais faktais ir vengti nepamatuotų vertinimų“, – teigiama trečiadienį patvirtintoje Etikos ir procedūrų komisijos išvadoje.

Etikos sergėtojams A.Kubilių buvo apskundusi valdančiosios Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė. Jai užkliuvo A. Kubiliaus žodžiai apie premjerą socialdemokratų lyderį Algirdą Butkevičių. Opozicijos lyderis yra sakęs, kad A. Butkevičius skambino prokurorams ir barėsi, jog jie vienos ar kitos bylos nesprendžia taip, kaip jam norėtųsi.

„Premjeras sako: „Aš norėčiau, kad jūs grįžtumėte prieš šio klausimo, aš šį klausimą esu uždavęs prokurorams. Jie sakė sulaukę didžiulio spaudimo, šiuo metu kol kas negali atnaujinti tos bylos. Bet aš žinau, kad ekonominiams nusikaltimams senaties nėra.“ Kitaip sakant, premjeras pats pasakė, kad būdamas premjeru jis kalbėjosi, ar kažkaip kitaip bendravo su prokurorais, kurie tyrė konkrečią bylą, kuri buvo iškelta jo paties prašymu Irenos Degutienės sūnui, kai jis buvo opozicijoje. Dabar būdamas premjeru štai kalbasi. Aš tą ir pasakiau, kad premjeras bando prokurorus įtikinti, kaip jie turėtų elgtis vienoje ar kitoje byloje. Ir visi mano žodžiai. Kas čia yra melagingo, nežinau“, – trečiadienį per komisijos posėdį savo kaltės nesuprato A. Kubilius.

Jis prašė į Etikos ir procedūrų komisijos posėdį iškviesti A. Butkevičių, kad šis paaiškintų savo žodžius. Tačiau etikos sargai nutarė, kad to daryti nereikia.

Komisijos nuomone, A. Butkevičiaus pasisakymo negalima vertinti kaip prisipažinimo, kad jis prašo prokurorų spręsti bylas pagal jo norus, kaip LRT TELEVIZIJOS laidoje teikė A. Kubilius.

„A. Kubilius iškreipė A. Butkevičiaus žodžius, todėl laidos žiūrovai galėjo susidaryti netinkamą nuomonę apie A. Butkevičių ir tokiu būdu sumenkinti pasitikėjimą juo“, – teigiama komisijos išvadoje.

Pernai rugsėjį Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl dabar jau buvusio bankrutavusio banko „ Snoras“ administratoriaus Neilo Cooperio veiksmų, nes nerado jo nusikalstamos veikos požymių. Prokurorai N. Cooperį įtarė galbūt neteisėtai atlikus dvi operacijas, dėl kurių padaryta žala viršijo 1,2 mln. litų (0,384 mln. eurų).

Įtarta, kad viena operacijų susijusi su buvusios Seimo pirmininkės konservatorės I. Degutienės sūnaus Gedimino Degučio įmone „Novotersa“, kurios dalį paskolos 2012 metų sausio 6 dieną padengė „Snoras“, iš įmonės specialiosios sąskaitos pervesdamas 645,803 tūkst. litų (187 tūkst. eurų) – apie 300 tūkst. litų (86,88 tūkst. eurų) daugiau nei draudžiama indėlio suma (345 tūkst. litų (99,9 tūkst. eurų)).

Lietuvos teismo ekspertizės centras nustatė, kad po „Snoro“ bankroto paskelbimo dviem operacijomis buvo viršyti maksimalūs užskaitų dydžiai. Tačiau STT nustatė, kad 1,232 mln. litų (0,384 mln. eurų), dėl kurių išmokėjimo buvo kilę abejonių, grąžinta į „Snoras“ sąskaitą.

Mykolas Majauskas
2022.12.07 11:02

Seimo narys Mykolas Majauskas kandidatuos į Vilniaus merus

atnaujinta 11.06