Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.25 23:38

S. Skvernelis: Seimo narių pareikštas pasitikėjimas man yra svarbus

BNS 2015.11.25 23:38

Atsistatydinantis vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, jog jam svarbus daugiau kaip pusės Seimo narių pareikštas pasitikėjimas, tačiau sako sprendimą jau padaręs, o jo tolesnis likimas ministro poste paaiškėsiąs po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi.

75 Seimo nariai iš visų – tiek valdančiųjų, tiek opozicinių – Seimo frakcijų šią savaitę kreipėsi į premjerą ragindami netenkinti S. Skvernelio atsistatydinimo pareiškimo. Trečiadienį vidaus reikalų ministras Seime susitiko su raštą inicijavusios „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nariais. Ministrą į pareigas delegavo „Tvarkos ir teisingumo“ partija.

„Seimo pareiškimas, kur frakcijos seniūnas surinko 75 parašus, kreipimasis į ministrą pirmininką, išreiškė ir frakcijos poziciją, ir dalies Seimo, man tai svarbu“, – po uždaro susitikimo su „tvarkiečų“ frakcija žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Klausiamas, kaip šis raštas paveiks jo poziciją dėl atsistatydinimo, S. Skvernelis sakė „pasirinkimą padaręs praėjusį penktadienį. „Aš padariau poziciją, kuri reikalinga, ir dar galiu pakartoti – laukiu susitikimo su ministru pirmininku, o tos pozicijos man visos svarbios, ir žmonių pozicija svarbi, ypatingai svarbi Seimo, nes jei kalbama apie interpeliaciją, tai irgi turbūt atsakymas, ir bendruomenės, aš tikrai dėkoju, vertinu, bet tai tikrai nėra lemiami faktoriai“, – kalbėjo ministras.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Petras Gražulis sakė, jog partija iš premjero tikisi, kad šis netenkins S. Skvernelio atsistatydinimo pareiškimo.

„Aš manau, kad mes viską esam padarę, ministras yra labai garbingas žmogus, padaręs atsistatydinimo pareiškimą po įvykių, mes kaip frakcija kartu su kitais Seimo nariais pasirašėme kreipimąsi į premjerą, kad netenkintų ministro atsistatydinimo. Aš tikiuosi, kad premjeras atsižvelgs į Seimo narių parašus, visuomenės palaikymą, tikrai netenkins jo atsistatydinimo pareiškimo“, – žurnalistams sakė P. Gražulis.

P. Gražulis sakė susidaręs įspūdį, jog tuo atveju, jei premjeras netenkintų atsistatydinimo pareiškimo, S. Skvernelis sutiktų tęsti darbą. „Jis yra pateikęs pareiškimą ir spręs galutinai premjeras, aš manau, jei premjeras netenkins pareiškimo, jis (S. Skvernelis) dirbs“, – sakė P. Gražulis.

S. Skvernelis  atsistatydinimo pareiškimą įteikė praėjusį penktadienį, kai sulaukė kritikos dėl incidento, kai įtariamasis pagrobė iš policininkų automatą ir su juo paspruko. Be to, jis tą vakarą įsivėlė į konfliktą su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene – ji teigė, kad per pokalbį telefonu negavo iš ministro informacijos apie įvykį.

Premjeras A. Butkevičius savo ruožtu sakė besitikintis, jog S. Skvernelis atsiims atsistatydinimo pareiškimą. Premjero susitikimas su S. Skverneliu planuojamas penktadienį, kai vyriausybės vadovas grįš iš Kinijos.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė po ketvirtadienį nuo policijos pasprukusio ginkluoto bėglio gaudynių, taip pat – po L. Graužinienės ir ministro apsižodžiavimo dėl esą jai nesuteiktos informacijos, situaciją įvertino kaip apgailėtiną. Taip pat šalies vadovė pareiškė, kad „jau ne pirmą kartą ministras demonstruoja žemą politinį lygį, kai mėgina komentuoti arba neprisiima ar nesupranta savo asmeninės atsakomybės“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi