Lietuvoje

2020.08.12 12:23

Seimo komitetas: Lukašenka nėra Baltarusijos vadovas, reikalingi nauji rinkimai

atnaujinta 12.34
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.08.12 12:23

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK), išklausęs informaciją apie situaciją protestų draskomoje Baltarusijoje, nutarė nepripažinti šalyje vykusių prezidento rinkimų rezultatų, Aliaksandro Lukašenkos nepripažinti teisėtai išrinktų šalies vadovu.

„Šiandien Seimo Užsienio reikalų komitetas patvirtino, kad mes nepripažįstame tų rinkimų kaip oficialių ir turbūt pirmą kartą Lietuvos istorijoje mes pasakome, kad nelaikome A. Lukašenkos legitimiu Baltarusijos vadovu“, – trečiadienį po URK posėdžio žurnalistams sakė komiteto narys, konservatorius Žygimantas Pavilionis.

Anot jo, URK kreipsis į kitų valstybių parlamentus, ragindamas nepripažinti prezidento rinkimų Baltarusijoje rezultatų. Anot Ž. Pavilionio, komitetas taip pat nutarė raginti Baltarusiją surengti naujus šalies vadovo rinkimus.

Pasak Ž. Paviliono, URM sprendimas reiškia, kad komitetas nenori bendrauti su A. Lukašenka, kaip su „užgrobusiu valdžią diktatoriumi, bet jis nėra legitimus šalies vadovas“.

Be to, anot Ž. Pavilionio, URM ragina Vyriausybę inicijuoti diskusiją europiniu mastu dėl sankcijų Baltarusijai, sudaryti sąrašą žmonų, kuriems būtų taikomos sankcijos.

Baltarusijoje paskelbus, kad prezidento rinkimus, surinkęs 80 proc. balsų, laimėjo dabartinis šalies vadovas Aliaksandras Lukašenka, šalyje kilo protestų banga. Protesto akcijos nukreiptos prieš galimą rinkimų rezultatų klastojimą.

„Savo ruožtu paraginome Vyriausybę teikti tiesioginę ir aktyvią paramą visiems tiems piliečiams, kurie šiuo metu kovoja už konstitucinių, demokratinių principų įgyvendinimą, ir apriboti bet kokią finansinę ar kitokią paramą valstybinėms Baltarusijos institucijoms“, – komentavo Ž. Pavilionis.

Anot jo, šie sprendmai URM priimti visų partijų atstovų sutarimu.

Opozicijos kandidatė prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja antradienį iš Baltarusijos atvyko į Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt