Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.25 10:01

Lietuvos kariai Vokietijoje treniruosis valdyti haubicas PzH2000

LRT.lt 2015.11.25 10:01

Lietuvos kariuomenei iš Vokietijos įsigijus haubicų „Panzerhaubitze“ 2000 (PzH2000) Lietuvos kariai jau pradeda iš savo kolegų vokiečių perimti šių savaeigių artilerijos sistemų valdymo įgūdžius.

Pirmasis kursas, skirtas apmokyti Lietuvos karius vairuoti haubicas, šiuo metu jau vyksta Vokietijos kariuomenės rengimo įstaigose, skelbiama pranešime spaudai.

Į beveik mėnesio trukmės mokymus Vokietijos artilerijos mokykloje lapkričio pabaigoje išvyko aštuoni Lietuvos kariuomenės artilerijos specialistai, didžioji dalis jų iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono. Šis batalionas ir bus apginkluotas sistemomis „Panzerhaubitze 2000“ (PzH2000) .

Mokymų pradžioje kariai išklausys teorinę dalį, vėliau valdymo įgūdžius formuos sistemos simuliatoriuje. Baigiamajame kursų etape kariai mokysis vairuoti ir valdyti savaeigę artilerijos sistemą „Panzerhaubitze 2000“ jau vietovėje.

Įgytą patirtį Lietuvos kariuomenės artilerijos specialistai vėliau perduos su šiomis sistemomis dirbsiantiems Artilerijos bataliono kariams.  

Sutartį dėl savaeigių „Panzerhaubitze“ 2000 įsigijimo iš Vokietijos kariuomenės Krašto apsaugos ministerija ir Vokietijos gynybos ministerija pasirašė šių metų rugsėjį. Įsigydama šias haubicas Lietuvos kariuomenė stiprina savo netiesioginės ugnies paramos pajėgumus. Šiuo metu Artilerijos batalione esančios 105 mm haubicos gali naikinti taikinius maždaug 11 kilometrų atstumu. Gavus savaeiges PzH2000 haubicas bataliono efektyvaus šūvio nuotolis padidės iki 40 kilometrų.

Pagal pasirašytą sutartį Lietuvos kariuomenei bus perduota 21-a 155 mm kalibro savaeigė haubica PzH2000. Iš jų 16 bus skirtos kovinėms užduotims vykdyti, po vieną pritaikyta šaudymo ir vairavimo treniruotėms, o trys bus naudojamos atsarginėms dalims. Lietuvos kariuomenė iš Vokietijos taip pat gaus 26 šarvuotas vadovavimo mašinas M577 V2 ir šešis evakuacinius tankus BPZ2. Visa įsigyjama technika buvo naudota Vokietijos ginkluotosiose pajėgose.

Pagal sutarties sąlygas Vokietijos atstovai įsipareigojo apmokyti Lietuvos karius, kurie vykdys gaunamos technikos priežiūrą ir aptarnavimą, ją naudosiančius karius ir operacijas planuojančius karininkus. Lietuvos kariai dalyvaus įvairiuose kursuose ir susitikimuose su Vokietijos specialistais, kurie perteiks savo patirtį tiek Lietuvoje, tiek ir Vokietijos artilerijos mokykloje.

Planuojama, kad pirmosios haubicos Lietuvos kariuomenę pasieks jau 2016 metais. Likusias priemones tikimasi gauti iki 2019 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi