Lietuvoje

2020.08.11 12:14

COVID-19 užkrato maršrutų tyrėja: po užsikrėtimo „Bardake“ sulaukėme labai daug skambučių

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.08.11 12:14

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai sako, kad viešai skelbiami užsikrėtusiųjų koronavirusu maršrutai padeda nustatyti naujus infekcijos atvejus. Po kai kurių viešai paskelbtų maršrutų sulaukta itin daug dėmesio.

NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Valerija Ravdo teigia, kad ypač daug dėmesio centras gavo po to, kai paskelbta apie užsikrėtusįjį, kuris dirbo žinomame sostinės klube „Bardakas“.

„Labai daug skambučių mes sulaukėme po to, kai pranešėme, kad „Bardake“ dirbo susirgęs asmuo. <…> Paskui išties buvo nustatytas atvejis asmeniui, kuris tą naktį buvo „Bardake“. Tikėtina, ten ir užsikrėtė. Asmuo pasidarė testą būtent po to, kai pasirodė informacija žiniasklaidoje, kad tą naktį toje vietoje buvo susirgęs asmuo“, – sako V. Ravdo.

Ji pažymi, kad toks maršrutų viešinimas primena žmonėms, kad sergantieji COVID-19 gali būti visur, ne tik ligoninėse, oro uostuose ir panašiose vietose.

V. Ravdo taip pat pabrėžia, kad viešai pateikiama būna jau nuasmeninta informacija, kad tai nepažeistų asmens duomenų apsaugos reikalavimų.

Specialistė primena, kad norint daugiau informacijos, jei galvojate, kad esate susijęs su galimu užsikrėtimu, galima rašyti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui el. paštu arba skambinti.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centras savo interneto puslapyje nuolat atnaujina informaciją, kur lankėsi koronavirusu užsikrėtę žmonės.