Lietuvoje

2020.08.11 08:54

Į Nausėdos kritiką sureagavęs Monkevičius: kokias reformas galima padaryti per šešis mėnesius?

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.08.11 08:54

Švietimo, mokslo ir sporto ministras sako, kad, reaguojant į diskusijų centre atsidūrusio matematikos egzamino rezultatus, bus imamasi priemonių situacijai taisyti jau nuo rudens. Mokytojams reikia padėti, o ne numesti jiems visą atsakomybę, sako Algirdas Monkevičius.

„Ne tiek pats rezultatas, kiek ta tendencija labai nerimą kelia. Todėl norėtume, kad atidžiai paanalizuotų ekspertai, tyrėjai“, – LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė ministras.

Pasak A. Monkevičiaus, ketinama kelti mokytojų kvalifikaciją keliomis kryptimis, prie to galėtų prisidėti ir kiti, geriausi mokytojai.

„Esama mokytojų kompetencijos ir kvalifikacijos netolygumų, kai kur reikia išlyginti tai ir padėti mokytojams įgyti didaktikos, metodikos ir technologijų naudojimo žinių. Tai – viena kryptis. Kita kryptis yra (...) kompleksinė pagalba matematikos mokytojams, speciali priemonė, kai geriausi matematikos mokytojai, perėmę savo ir kitų patirtį, gali tapti ir kitų mokytojais. Šita priemonė rudenį irgi startuoja“, – aiškino A. Monkevičius.

Trečdaliui abiturientų neišlaikius valstybinio matematikos egzamino, ministras sudarė darbo grupę teikti siūlymus dėl matematikos mokymo. Kaip anksčiau pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, į darbo grupę įeina matematikos mokytojai, aukštųjų mokyklų dėstytojai. Jai vadovauja švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič.

Paklaustas apie priežastis, kurios lėmė suprastėjusius mokinių matematikos gabumus, ministras sakė, jog tai bus aiškinamasi su universitetų tyrėjų pagalba.

„Turbūt norėtųsi nespėlioti. Ką intuityviai žinau, galiu pasakyti, bet norėtųsi remtis išsamesniais tyrimais, jie yra pradėti, bus atlikti universiteto mokslininkų. Kaip tik ir šią savaitę susitinkame su Vilniaus universiteto rektoriumi, pasitarsim, kokia gali būti talka pagrindinių universitetų, kurie rūpinasi ir matematika, ir edukologija“, – sakė A. Monkevičius.

Liepos pradžioje prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo A. Monkevičių, prakalbusį apie sisteminių pertvarkų poreikį. „Žinote, kai tai sako ministras, kuris jau baigia savo kadenciją, apie tai, kad reikia sisteminių pertvarkymų, tai tada natūraliai kyla klausimas: gerbiamas ministre, jūs į šį postą ne prieš du mėnesius atėjote, jūs praktiškai dirbate keletą metų, ir tai yra net ne pirma kadencija“, – žurnalistams tąkart sakė prezidentas.

A. Monkevičius atkreipė dėmesį į nacionalinio susitarimo tarp partijų svarbą ir nuo kritikos išsigynė, pabrėždamas, kad dirbo neilgai.

„Turbūt prezidentas iš esmės taikliai pastebėjo. Kad ir mano situacija – paskutinį kartą aš buvau ministru prieš 12 metų, šešiems mėnesiams. Ir ką galima, kokias reformas galima padaryti per šešis mėnesius? Iš tikrųjų padarėme, ką galėjome tuo metu, ir kitas ministras Steponavičius turėjo galimybę jau galbūt kitaip matyti, nors irgi nebuvo lengva krizės kontekste tai daryti“, – sakė A. Monkevičius.

Jis sakė pritariantis, kad pagrindinės politinės jėgos susitartų dėl reformų strategijos ir joms įsipareigotų, panašiai, kaip yra įsipareigojusios dėl gynybos finansavimo.

„Prezidentas kalba apie nacionalinį susitarimą ir įgalinimą. Jeigu ateina ministras, nesvarbu, kokiam laikui, vykdyti programą, kuri yra stabili, neblaškoma, palaikoma visų partijų“, – sakė A. Monkevičius.