Lietuvoje

2015.11.24 18:54

Šauktiniai pacifistai vietoj karo tarnybos gali rinktis visuomenei naudingą darbą

BNS2015.11.24 18:54

Šauktiniai, kurie dėl religinių ar pacifistinių įsitikinimų negali tarnauti su ginklu, gali rinktis alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą, nurodo Krašto apsagos ministerija.  

Tokia tarnyba atliekama valstybės ar savivaldybių institucijose ar įstaigose dirbant visuomenei naudingą darbą, ji trunka 10 mėnesių.

„Šie karo prievolininkai iki šaukimo pradžios, t.y. iki 2016 m. sausio 7 d., privalo regioniniams Karo prievolės ir komplektavimo skyriams pateikti prašymus alternatyviajai krašto apsaugos tarnybai atlikti. Vėliau pateikti prašymai atlikti alternatyviąją tarnybą nebus svarstomi. Šia tarnyba yra pakeičiama nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnybą, kuri trunka devynis mėnesius“, – sakoma antradienį ministerijos išplatintame pranešime.

Pateiktus prašymus dėl alternatyvios tarnybos atlikimo nagrinėja ir rekomendacijas dėl prašymų pagrįstumo teikia specialioji komisija. Ją sudaro asociacijų, tradicinių religinių bendruomenių ir religinių bendrijų, aukštųjų mokyklų atstovai. Atsižvelgdama į specialiosios komisijos rekomendacijas, karo prievolę administruojanti krašto apsaugos sistemos institucija priima sprendimą dėl prašymo pagrįstumo.

2015 metais alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą atlikti užsirašė keturi į šaukimo sąrašus patekę karo prievolininkai.

2016 metų šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą prasidės sausio 7 dieną. Tą dieną bus sudaromi privalomai šaukiamųjų atlikti tarnybą sąrašai.

18–38 metų piliečiai nuolatinei privalomajai pradinei karo tarnybai gali užsirašyti ir savanoriškai. KAM primena, kad savanoriškais pagrindais tarnaujantiems jaunuoliams yra suteikiamos privilegijos rinktis tarnybos vietą, gauti padidintas išmokas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.