Lietuvoje

2015.11.24 17:29

Parlamentarai nepritarė norui keisti generalinio prokuroro skyrimo tvarką

BNS 2015.11.24 17:29

Seimas antradienį nutarė, kad neverta svarstyti siūlymo keisti generalinio prokuroro skyrimo tvarkos, siaurinant prezidento galias ir į šį procesą įtraukiant Vyriausybę.  

Parlamentarai po pateikimo nepritarė Prokuratūros įstatymo pataisos projektui. Už jį balsavo 34 parlamentarai, prieš buvo 22, o 23 susilaikė. Projektą nutarta grąžinti tobulinti.

Dalies Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narių bei valdančiųjų frakcijų seniūnų rengta Prokuratūros įstatymo pataisa numatė, kad generalinį prokurorą penkeriems metams Vyriausybės teikimu, Seimo pritarimu, skirtų ir iš pareigų atleistų prezidentas. Generalinio prokuroro kandidatūras Vyriausybei siūlytų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas ir teisingumo ministras.

Pagal Konstituciją, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu. Pasak projekto autorių, kandidato teikimo procedūra nėra reglamentuota, todėl pagal dabartinį siūlymą Konstitucijos keisti nereikėtų.

Pasak iniciatorių, projekto registravimą lėmė tai, kad iki šiol nėra paskirtas generalinis prokuroras. Prieš tai Seimas dukart nepritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktoms kandidatūroms – Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio ir Kaišiadorių apylinkės teismo vadovės Editos Dambrauskienės.