Lietuvoje

2020.08.10 13:31

Surplys: raginame išeiti iš laisvo vasaros režimo

atnaujinta 13.46
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.08.10 13:31

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas, premjero patarėjas Giedrius Surplys tikina, kad Vyriausybė dėl koronaviruso plitimo kol kas neplanuoja imtis griežtų ribojimų, tačiau ragina žmones būti atsakingiems, vengti didelių susibūrimų, dėvėti kaukes.

G. Surplys pirmadienį, po Vyriausybės COVID-19 komiteto posėdžio, žurnalistams sakė, kad ministrų kabinetas kol kas neketina imtis ribojimų dėl koronaviruso plitimo. Jis ragino žmones būti sąmoningus, dėvėti kaukes, dezinfuotis rankas, laikytis saugaus atstumų.

„Labai tikimės, kad žmonės supras situacijos rimtumą ir stengsis, kiek įmanoma, išvengti to fizinio kontakto, nes didžioji dalis viruso plitimo yra šeimos šventėse, susibūrimuose, tai prašome žmonių būti, kaip įmanoma, sąmoningesniais, išeiti iš to laisvo vasaros režimo ir, jei nebūtina, stengtis to kontakto išvengti“, – kalbėjo G. Surplys.

Ministro pirmininko patarėjas G. Surplys priminė, kad Vyriausybė jau ėmėsi papildomų kontrolės priemonių dėl iš kitų valstybių atkeliaujančiųjų žmonių.

„Nebeišleidžiame nė vieno žmogaus iš oro ar jūrų uosto, kol jis neužsipilto anketos, kad mes galėtumėme žinoti jo buvimo vietą, paskambinti, pasiteirauti, kaip jam sekasi izoliuotis, jei izoliacija yra privaloma. O grįžtantiems per sausumos sienos punktus jau šiandien turėtų ateiti žinutės į telefoną, kad jūs grįžote ir jums privaloma atlikti veiksmus, jei grįžote iš atitinkamų šalių“, – komentavo G. Surplys.

Jis pridūrė, kad kiekvienas asmuo, grįžęs į Lietuvą sausuma, per 12 valandų turi užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre ir užpildyti anketą.

G. Surplys, paklaustas apie galimas priemones, jei koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje drastiškai padidėtų, tvirtino, kad greičiausiai įvairūs ribojimai būtų taikomi ne šalies mastu, o, atsižvelgiant į viruso plitimo mastą, konkrečiose savivaldybėse, regionuose ar sektoriuose.

Anot premjero patarėjo, sprendžiant dėl priemonių taikymo, bus atsižvelgiama į du sergamumo koronavirusu rodiklius – 16 atvejų 100-tui tūkst. gyventojų ir 25 atvejai 100-tui tūkst. gyventojų. Vis dėlto, pasak G. Surplio, Lietuvoje sergamumas COVID-19 šių rodiklių nesiekia.

„Kol kas tų 16 ir 25 nesiekia nė viena savivaldybė. Taip, mes turime 11 savivaldybių, kuriose (sergamumas koronavirusu – LRT.lt) yra daugiau negu šalies vidurkis, bet tas vidurkis dabar yra truputėlį virš 7. Taigi, kol kas esame toli tų rodiklių, nuo kurių reikėtų imtis griežtesnių priemonių“, – pažymėjo G. Surplys.

Jo teigimu, kitą savaitę ministerijos Vyriausybei turės pateikti savo pasiūlymus dėl COVID-19 suvaldymo.

Surplys: ministrų kabinetas kol kas neketina imtis ribojimų dėl COVID-19

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų, šia liga iš viso užsikrėtė 2264 žmonės.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 501 asmuo, pasveiko – 1670.

Populiariausi

Covid-19 tyrimo punktas Radviliškyje

Lietuvoje

2020.09.30 10:49

NVSC skelbia pašalinusi trikdžius savo sistemoje: specialistai gali pasiekti informaciją apie COVID-19 atvejus Registrų centras: sutrikimai ne e.sveikatoje, o NVSC; atnaujinta 17.25

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.09.30 13:37

Daliai užsieniečių atvykti į Lietuvą taps paprasčiau: Vyriausybė supaprastino tvarką atsisakyta reikalavimo užsieniečiams atsivežti neigiamą COVID-19 testą likus 72 valandoms iki kelionės