Lietuvoje

2015.11.24 19:12

L. Linkevičius: antskrydžiais Turkijos pasienyje Rusija pati eskaluoja situaciją

BNS2015.11.24 19:12

„Turkijos oro erdvėje numuštas Rusijos karinis orlaivis yra labai rimtas incidentas, tačiau Rusijai nuolat pažeidžiant šalies oro erdvę, nėra visiškai netikėtas“, – sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Ministras atkreipė dėmesį, kad tai yra pirmas kartas, kai NATO karinės pajėgos numuša Rusijos karinį lėktuvą.

„Tai labai rimtas incidentas (...), bet teigti, kad tai visiškai netikėta, būtų irgi neteisybė – žinome, kad jau kuris laikas, ne pirmas mėnuo, Rusijos kariniai lėktuvai intensyviai vykdo karinius veiksmus Sirijos teritorijoje prie pat Turkijos sienos, ir kiek buvo pranešimų iš Turkijos pusės – ne kartą yra ją pažeidę. Maža to, yra ir numuštų lėktuvų, yra ne taip seniai numuštas ir nepilotuojamas lėktuvas. Turkija yra pareiškusi, kad gins savo oro erdvę ir jei tokių atvejų bus ateity – ji būtent numuš tuos lėktuvus“, – BNS antradienį sakė L. Linkevičius.

Ministras ragino palaukti daugiau detalių dėl incidento tiek iš Rusijos, tiek iš NATO pusės po antradienį šaukiamos Šiaurės Atlanto Tarybos. Ministras pažymėjo, jog konsultacijos šaukiamos Turkijos prašymu, siekiant informuoti apie įvykį, bet Šiaurės Atlanto sutarties ketvirtas straipsnis, kuris naudojamas kilus grėsmei teritoriniam vientisumui, nėra aktyvuojamas. Šis straipsnis skelbia, kad „Šalys tarpusavyje konsultuosis, jeigu bet kurios iš jų nuomone, kiltų grėsmė bet kurios šalies teritoriniam vientisumui, politinei nepriklausomybei ar saugumui“.

„Kaltinti ką nors iš anksto būtų pernelyg neatsakinga, bet čia eskaluoja situaciją būtent Rusija, vykdydama oro antskrydžius oro erdvėje prie pat sąjungininkų sienų“, – BNS sakė L. Linkevičius.

Antradienį Turkija numušė Rusijos šturmo naikintuvą „Su-24“, kuris, Ankaros teigimu, skrido Turkijos oro erdvėje. Rusija patvirtina faktą apie numuštą savo šalies karinį orlaivį, tačiau neigia, jog šis skrido Turkijos oro erdve.

Spalio 16 dieną Turkijos kariai numušė Rusijos bepilotį orlaivį, kuris taip pat skrido šios valstybės oro erdvėje.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23