Lietuvoje

2020.08.08 21:38

Savivaldybės siunta: artėja antroji COVID-19 banga, o išlaidos nekompensuotos dar nuo pirmosios

Kristina Karlonė, Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.08 21:38

Antrajai COVID-19 bangai skatinamos ruoštis savivaldybės piktinasi, kad iki šiol nepadengtos išlaidos, patirtos dėl pirmosios bangos. Finansų ministerijai pateikta prašymų kompensuoti per 21 milijoną eurų. Ministerija aiškina, kad savivaldybės prašymus pateikti vėlavo, tad jų poreikiai dar tik vertinami.

„Suteiktos sąlygos nuostabios, maistas nuostabus, kaimynai tobuliausi geresnių nepasirinksi“, – taip apgyvendinimo sąlygas Kauno metropolio viešbutyje balandžio pradžioje gyrė iš užsienio grįžę gyventojai.

Už jų izoliaciją mokėjo savivaldybė. Išlaidas, patirtas dėl centrinės valdžios ar ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimų, žadėta kompensuoti. Savivaldybės sako informaciją apie išlaidas pateikusios, tačiau pinigų nesulaukia.

Žinios. Antrajai bangai skatinamos ruoštis savivaldybės piktinasi: paramos dar nesulaukė po pirmosios bangos

„Labai mažą dalį gavome, kadangi Kaunas organizavo karštą liniją, už šitą veiklą yra kompensuota, o už visą kitą veiklą nėra gauta“, – sako Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

„Kovido situacija nei vienos savivaldybės biudžete nebuvo planuota tai iš kažkur turėjome nuimti, kad parengtume rezervą. Nuėmėm, dabar negaunam, laukiam, nes žadėtų lėšų negauname ir negalime ruoštis antrai bangai“, – tikina Raseinių meras Andrius Bautronis.

Pinigus žadėta pervesti per 3-5 dienas po vyriausybė sprendimo. Tačiau aiškėja, kad finansų ministerija vyriausybei dar nėra pateikusi siūlymų dėl kompensacijų. Paaiškinusi, kad atostogų metas ir komentarą raštu atsiuntusi finansų ministerija sako, kad savivaldybės vėlavo pateikti informaciją apie patirtas išlaidas.

Kai kurios savivaldybės poreikius baigė teikti tik praėjusią savaitę.

Šiuo metu surinkti savivaldybių poreikiai dėl išlaidų kompensavimo yra vertinami, artimiausiu metu bus pateikti Vyriausybei siūlymai kompensuoti savivaldybių patirtas išlaidas.

Iš viso savivaldybių pateiktų išlaidų suma siekia daugiau nei 21 milijonas eurų.

„Kaip ir galėjom įtarti po kovos, kai lieka sąskaitos, niekas apmokėti nenori, reikia aiškinti dėl kiekvienos eilutės ir kol kas savivaldybių pinigai nepasiekė“, – kalba Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Žadėtų kompensacijų kol kas nesulaukė ir gydymo įstaigos.

„Daugiausia mes išleidome apsaugos priemonėms, tai buvo pagrindinės mūsų išlaidos, apie 130 tūkstančių, parengėme dokumentus kompensacijai šitų išlaidų“, – tvirtina Kauno klinikinės ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.

Medikų sąjūdis sako, kad mažesnės gydymo įstaigos dėl negautų kompensacijų jau susiduria su finansiniais sunkumais. Situacija žadėjo domėtis ir su Kauno regiono merais susitikę prezidentas.

„Neseniai telefoninio pokalbio su ministru metu gavau patikinimą, kad reikalai sprendžiami, tai arba laikas mus apgaudinėja, arba kažkuri pusė nevisiškai teisi, tai tikiuosi kad reikalai pajudės ir jie turi pajudėti kaip galima greičiau“, – sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Dėl negautų pajamų atsiradus lėšų trūkumui, savivaldybės galėjo kreiptis į Finansų ministeriją dėl trumpalaikės paskolos. Ministerijos duomenimis sutartis yra pasirašusios 28 savivaldybės, paskolų suma – apie 115 milijonų eurų. Iš jų savivaldybėms pervesti beveik 35 milijonai eurų.

Populiariausi

Koronavirusas; ligoninė

Lietuvoje

2020.09.17 13:43

Radviliškio ligoninėje nustatyti dar 23 koronaviruso atvejai, į ją nauji pacientai patekti nebegali iš viso serga 23 pacientai ir 8 darbuotojai; atnaujinta 15:20

10
STT

Lietuvoje

2020.09.17 15:19

Nelegalių veisyklų istorijos atgarsiai: Žemės ūkio ministerija dėl VMVT kreipėsi į STT Mažeika apie VMVT vadovą: kai kurių abejonių kyla; atnaujinta 17.13

18