captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prokuratūra prašo kreiptis į EŽTT dėl konsultacijų D. Ulbinaitės byloje

Generalinė prokuratūra prašo Aukščiausiojo Teismo (LAT) kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą dėl konsultacinių išvadų pateikimo prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės baudžiamojoje byloje dėl galimos valstybės paslapties atskleidimo.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Tai paaiškėjo antradienį LAT teisėjams pradėjus skelbti pranešimą byloje. Teismas antradienį nagrinėja prokuratūros kasacinį skundą dėl D. Ulbinaitės išteisinimo.

Prokuratūra prašo panaikinti išteisinamąjį nuosprendį ir bylą grąžinti Vilniaus apygardos teismui iš naujo. Prokuratūros įsitikinimu, apygardos teismas padarė esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų.

Generalinė prokuratūra nesutinka su Vilniaus apygardos teismo išvada, kad žiniasklaidoje paskelbta Valstybės saugumo departamento informacija nepagrįstai pripažinta valstybės paslaptimi. Prokuratūra mano, kad Vilniaus apygardos teismas nepagrįstai ir neteisingai nusprendė, kad nepadaryti nusikaltimai - tai yra valstybės paslapties atskleidimas ir piktnaudžiavimas, padarydamas išvadą, kad VSD pateikta informacija nėra valstybės paslaptis ir ją neteisėtai atskleidus nebuvo padaryta didelė žala.

D. Ulbinaitė buvo kaltinama, kad atskleidė valstybės paslaptį naujienų agentūros BNS redaktorei. Tyrimas pradėtas po to, kai BNS 2013 metų spalį paskelbė apie VSD perspėjimus šalies vadovams, jog Rusija rengia informacines atakas prieš Lietuvą.

Vilniaus apygardos teismas gegužę paskelbė, kad „nėra pagrindo minėtą informaciją pripažinti valstybės paslaptimi, nes jos turinio atskleidimas nesukels neigiamų pasekmių nacionaliniam saugumui, valstybės ir visuomenės interesams“.

Anksčiau teismas yra paskelbęs, kad atliekant ikiteisminį tyrimą neteisėtai klausytasi naujienų agentūros BNS darbuotojų pokalbių telefonu. Kai kuriems žurnalistams dėl to išmokėtos kompensacijos.

Teismas taip pat pripažino, kad BNS redaktorė nepagrįstai buvo įpareigota atskleisti informacijos šaltinį, neteisėta pripažinta ir jos namuose atlikta krata, slaptas sekimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...