Lietuvoje

2020.08.08 10:31

E.sveikata veikia, bet bėdos nesibaigia: problemos vis dar užklumpa vaistinėse

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.08.08 10:31

Praėjus daugiau nei savaitei nuo e.sveikatos veiklos atnaujinimo, vaistininkai vis dar susiduria su problemomis dėl kompensuojamųjų vaistų receptų.

Vaistinių asociacijos pirmininkė LRT RADIJUI sako, kad iššūkių kelia popieriniai receptai, kuriuos gydytojai išrašė sutrikus elektroninių receptų sistemai. Kristinos Nemaniūtės-Gagės teigimu, apie popierinius receptus informacija e.sveikatoje nėra pateikiama, o dėl to vaistinės gali patirti nuostolių, nes Ligonių kasa kompensuoja tik vieną - elektroninį arba popierinį.

„Mums buvo pasakyta, kad bus sprendžiamas klausimas būtent vaistinių apmokėjimo. T. y., kad vaistinės nepatirtų nuostolių dėl to, kad jos nėra atsakingos nėra atsakingos, kad e.sveikata strigo ir jos neturi jokių galimybių šios informacijos pamatyti.

Tokiu atveju pacientams tiesiog bus pratęsiamas vaistų vartojimas. Jeigu paprastai gydytojai vaistą išrašo mėnesiui, duomenys rodys, kad jie [pacientai] vaistų turi dar vienam mėnesiui. Problema yra ta, kad vis tiek ši informacija nepapuls į e.svekatą“, – komentuoja K. Nemaniūtė-Gagė.

E.sveikatos veikla sutriko po to, kai liepos pabaigoje per liūtį Vilniuje trūkęs vamzdis užliejo Registrų centro serverius.