Lietuvoje

2015.11.24 10:07

A. Butkevičius su Vengrijos premjeru aptarė migrantų krizę

LRT.lt 2015.11.24 10:07

Su darbo vizitu Kinijoje viešintis ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius migracijos krizės Europoje aptarti susitiko su Vengrijos premjeru Viktoru Orbanu. Vyriausybių vadovai kalbėjosi, kaip būtų galima greičiau ir efektyviau spręsti masinės migracijos keliamus iššūkius, aptarė, kokių priemonių būtina imtis šią krizę sprendžiant iš esmės. Susitikime taip pat aptartos ir kitos Europos gyventojams aktualios temos – saugumo situacija ir karinis konfliktas Rytų Ukrainoje, rašoma vyriausybės pranešime spaudai.

„Labai vertiname Vengrijos indėlį stiprinant Baltijos regiono saugumą NATO oro policijos misijoje. Dabartinėje geopolitinėje situacijoje, Jūsų šalies pajėgos, reziduojančios Lietuvoje, yra viso regiono saugumo garantas“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Kalbantis apie visą Europą užgulusią migracijos krizę, abu premjerai pažymėjo, jog nelegali migracija – tai iššūkis, kurį sprendžiant yra būtina tarptautinės bendruomenės parama ir visapusiškas įsitraukimas. Be to, labai svarbu imtis priemonių, kurios ne tik spręstų krizės pasekmes, bet ir sustabdytų jos plitimą. Kova su nusikalstamomis grupuotėmis, besiverčiančiomis prekyba žmonėmis ir nelegaliu asmenų gabenimu – tai vienas iš sprendimų.

„Labai svarbu, kad visos Bendrijos narės skirtų kuo daugiau dėmesio migracijos krizės priežasčių, o ne pasekmių sprendimui. Taip pat manau, išorinių ES sienų stiprinimas šiandien tampa būtinybe siekiant apsaugoti mūsų žmones“,  – sakė ministras pirmininkas A. Butkevičius.

Lietuvos ir Vengrijos vyriausybių vadovai laikosi nuomonės, jog ES valstybės narės turi padėti tiems žmonėms, kurie išties bėga nuo karo ir persekiojimo, tačiau labai svarbu pasiųsti aiškią žinią, kad nebus toleruojama nelegali migracija, jog privaloma užtikrinti asmenų, kurie neturi teisės į tarptautinę apsaugą, grąžinimą. Abiejų šalių premjerų teigimu, Bendrijai būtina išlaikyti veikiančią Šengeno sistemą – išsaugoti tai, kas sukurta, kuo didžiuojamės ir visi naudojamės.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pabrėžė, jog Lietuva nėra abejinga asmenims, bėgantiems nuo karo ir persekiojimų. „Jau dabar dėl privačių iniciatyvų esame priėmę pabėgėlius iš Sirijos, Irako. Be to, į Lietuvą jau atvyko kelios šeimos iš okupuotų Ukrainos teritorijų“, – sakė premjeras.

Aptariant Rusijos ir Ukrainos karinį konfliktą, Lietuvos vyriausybės vadovas pažymėjo, jog lieka vis mažiau laiko įgyvendinti Minsko taikos susitarimus, kurie padėtų išspręsti šį konfliktą. „Tačiau tai esminė sąlyga, nuo kurios priklauso galimas sankcijų Rusijai režimo pakeitimas“, – pabrėžė ministras pirmininkas.

Susitikime Vengrijos premjerui pasiūlyta surengti bendrą Lietuvos ir Vengrijos verslo forumą. Ministras Pirmininkas V. Orbanas sutiko, kad tai būtų geras žingsnis stiprinant ekonominius ryšius tarp valstybių.