Naujienų srautas

Lietuvoje2013.02.17 10:28

D. Grybauskaitė: nemainykime laisvės į trumpalaikę naudą (nuotraukos)

Gyvenkime taip, kad niekas nedrįstų suabejoti mūsų laisve, nemainykime laisvės į trumpalaikę naudą, ir negalvokime, kad nepriklausoma Lietuva – dovana, šeštadienį Simono Daukanto aikštėje sveikindama gyventojus Vasario 16-osios – Valstybės dienos – proga, paragino prezidentė Dalia Grybauskaitė .  

Gyvenkime taip, kad niekas nedrįstų suabejoti mūsų laisve, nemainykime laisvės į trumpalaikę naudą, ir negalvokime, kad nepriklausoma Lietuva – dovana, šeštadienį Simono Daukanto aikštėje sveikindama gyventojus Vasario 16-osios – Valstybės dienos – proga, paragino prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Esame ypatinga tauta, kuriai įgimtas laisvės troškimas. Tai, kad atlaikėme daugeliui pražūtingas istorijos audras, nėra joks stebuklas! Tai – lietuvių nepalaužiamos valios ir vienybės rezultatas!“ – pabrėžė prezidentė.

Jos klausė ne tik būrys vilniečių ir sostinės svečių, nelabai žiemišku oru susirinkusių į aikštę prieš prezidentūrą, bet ir Seimo, Vyriausybės, diplomatinio korpuso atstovai bei į Vilnių vienos dienos vizito atvykęs Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis. Aukštas svečias taip pat pasveikino lietuvius su valstybės švente.

D.Grybauskaitės žodžiais, okupacijas, sibirus ir blokadas atlaikėme, nes mūsų širdyse įspaustas Vytis. Per pastaruosius dešimtmečius bendromìs jėgomis sugebėjome pasiekti neįtikėtiną pažangą ir paversti Lietuvą europietiška valstybe. Antrą šių metų pusmetį laukiantis pirmininkavimas Europos Sąjungai esą liudija tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą Lietuva.

„Suvieniję, ką turime geriausio, iššūkius galime paversti galimybėmis. Žemaitiškas užsispyrimas, dzūkiškas darbštumas, suvalkietiškas sumanumas, aukštaitiškas ryžtas ir gebėjimas gražiai sugyventi su visomis tautomis daro Lietuvą savita ir stipria šalimi“, – kalbėjo šalies vadovė.

Prieš 95 metus dvi dešimtys vyrų sugebėjo susivienyti vardan bendro tikslo ir atkurti valstybę. Tokios vienybės  kasdien reikia ir mums, turintiems kitokią misiją – puoselėti nepriklausomą, sukurti klestinčią ir ilgaamžę Lietuvą.

„Būkime vieningi, susitelkime dėl to, kas svarbiausia, ir neleiskime už mus spręsti svetimiems. Nemainykime laisvės į trumpalaikę naudą. Nei per rinkimus, nei siekdami energetinio savarankiškumo, nei kurdamì tarptautinius santykius. (…) Gyvenkime taip, kad niekas nedrįstų suabejoti mūsų laisve, – kvietė D.Grybauskaitė. – Nepriklausoma Lietuva – ne dovana, o pareiga.“

Vidurdienį Simono Daukanto aikštėje prieš prezidentūrą tradiciškai buvo iškilmingai pakeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos, o po abiejų prezidentų kalbų buvo pademonstruota Lietuvos liaudies kultūros centro sukurta tautinių kostiumų kolekcija.

Šeštadienį ryte šalies vadovė Vasario 16-osios akto signatarų atminimą pagerbė Rasų kapinėse. Priešpiet už nuopelnus Lietuvai, mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje, drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančiuosius ji apdovanojo tris dešimtis lietuvių bei užsienio valstybių piliečių.

Valstybės dienos iškilmes vainikuos iškilmingas koncertas Nacionalinėje filharmonijoje. Čia skambės Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vaclovo Augustino Vasario 16-ajai sukurtas kūrinys „Malda už Tėvynę“. Muzikantams diriguos šių metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Modestas Pitrėnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi