Lietuvoje

2020.08.07 09:54

Nausėdos reakcija į Verygos žodžius: politikų pamėgtai „atpirkimo ožių“ paieškos praktikai turi ateiti galas

pabrėžia – vadovai privalo prisiimti atsakomybę
LRT.lt2020.08.07 09:54

Prezidentas Gitanas Nausėda sureagavo į sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos mintis apie tai, kad kaltinimai SAM viceministrei „rodo galbūt ir situacijos nesupratimą iki galo“ bei teiginį, kad prezidentūros raginimai yra keistoki, ir sakė, kad ministras, kaip vadovas, turi prisiimti atsakomybę.

„Į konkrečių tyrimų klausimus nesikišau ir nesikišiu ir, skirtingai nuo kitų politikų, neaiškinsiu, kuri byla „turi perspektyvą“, o kuri „subliukš“. Žinau vieną – politikų taip pamėgtai „atpirkimo ožių“ paieškos praktikai turi ateiti galas, o vadovai privalo prisiimti atsakomybę už savo komandos ir gerus, ir blogus darbus.

Sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai teks atsakyti į susikaupusius klausimus. Ne man, o visuomenei ir kompetentingoms institucijoms“, – feisbuke įraše teigia G. Nausėda.

Antradienį prezidento patarėjas Darius Kuliešius žiniasklaidai sakė, jog „ministras A. Veryga negali likti nuošaly“ ir turi „pateikti savo paaiškinimą“. Tai šią savaitę sakė ir pats G. Nausėda, kalbėjęs ir apie būtinybę ministrui prisiimti asmeninę atsakomybę.

A. Veryga komentuodamas ryte stebėjosi raginimais ir vadino juos „keistokais“.

„Prezidento patarėjo raginimai kažkaip išplėstinai tą situaciją komentuoti... Na, patarėjas yra teisininkas, tai jis turėtų žinoti, kad net jei aš ir žinočiau kažkokių daugiau detalių, aš jų vis tiek negalėčiau komentuoti, nes tai yra ikiteisminis tyrimas. Maksimaliai, ką aš galiu padaryti, tai yra tam tikras politinis vertinimas, aš jį ir išsakiau“, – penktadienį LRT RADIJUI sakė sveikatos apsaugos ministras.

A. Veryga taip pat komentavo ir įtarimų sulaukusios viceministrės Linos Jaruševičienės situaciją. Pareiškus įtarimus viceministrei Linai Jaruševičienei, ji šią savaitę įteikė prašymą dėl atleidimo iš darbo. A. Veryga sako šį prašymą šiandien patenkinsiantis, tačiau, kaip pats sako, ne dėl to, jog matytų viceministrės kaltę. Nesant politinės komandos nare esą bus lengviau gintis. Teisėsaugos pradėtas tyrimas, anot A. Verygos, veikiausiai rodo „situacijos nesupratimą“.

„Labai ir keista, ir sudėtinga situacija. Tikrai labai tikiuosi, kad tai, kas vyksta su viceministre, nedemotyvuos kitų komandos narių dirbti. Nes tie kaltinimai, kurie pateikti viršijus įgaliojimus, tiesiog dirbant darbus, kurie įprastomis sąlygomis buvo deleguoti kitiems ministrams, rodo galbūt ir situacijos nesupratimą iki galo, kokia ji buvo pandemijos metu“, – LRT RADIJUI teigė A. Veryga.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis taip pat yra teigęs, kad FNTT įtarimai sveikatos apsaugos viceministrei laikui bėgant subliūkš.