Lietuvoje

2020.08.07 07:34

Prezidentūros raginimus pasiaiškinti Veryga vadina keistais ir atostogų nenutrauks: tiesioginis mano vadovas – premjeras

atnaujinta 8.01
Darius Matas, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.08.07 07:34

Grįžti iš atostogų Gitano Nausėdos paragintas Aurelijus Veryga tiek teisėsaugos pradėtą tyrimą dėl viceministrės vaidmens perkant greituosius testus, tiek prezidentūros reakciją vadina keista. Sveikatos apsaugos ministras priduria, kad jo tiesioginis vadovas yra premjeras, o šio pasitikėjimo jis teigia nepraradęs.

Antradienį prezidento patarėjas Darius Kuliešius žiniasklaidai sakė, jog „ministras A. Veryga negali likti nuošaly“ ir turi „pateikti savo paaiškinimą“. Tai šią savaitę sakė ir pats G. Nausėda, kalbėjęs ir apie būtinybę ministrui prisiimti asmeninę atsakomybę.

A. Veryga stebisi raginimais ir vadina juos „keistokais“.

„Prezidento patarėjo raginimai kažkaip išplėstinai tą situaciją komentuoti... Na, patarėjas yra teisininkas, tai jis turėtų žinoti, kad net jei aš ir žinočiau kažkokių daugiau detalių, aš jų vis tiek negalėčiau komentuoti, nes tai yra ikiteisminis tyrimas. Maksimaliai, ką aš galiu padaryti, tai yra tam tikras politinis vertinimas, aš jį ir išsakiau“, – penktadienį LRT RADIJUI sakė sveikatos apsaugos ministras.

Sulaukęs sprendimo trumpinti atostogas A. Veryga sako to nedarysiantis, tam jis sako gavęs pritarimą ir iš tiesioginio vadovo – premjero Sauliaus Skvernelio.

„Situaciją aš aptariau ir su savo vadovu, premjeru, aš jam pateikiau visus reikalingus paaiškinimus ir galėčiau tik priminti – sprendimus dėl mano, kaip ministro, atostogų priima mano vadovas“, – komentavo ministras.

Pareiškus įtarimus viceministrei Linai Jaruševičienei, ji šią savaitę įteikė prašymą dėl atleidimo iš darbo. A. Veryga sako šį prašymą šiandien patenkinsiantis, tačiau, kaip pats sako, ne dėl to, jog matytų viceministrės kaltę. Nesant politinės komandos nare esą bus lengviau gintis. Teisėsaugos pradėtas tyrimas, anot A. Verygos, veikiausiai rodo „situacijos nesupratimą“.

„Labai ir keista, ir sudėtinga situacija. Tikrai labai tikiuosi, kad tai, kas vyksta su viceministre, nedemotyvuos kitų komandos narių dirbti. Nes tie kaltinimai, kurie pateikti viršijus įgaliojimus, tiesiog dirbant darbus, kurie įprastomis sąlygomis buvo deleguoti kitiems ministrams, rodo galbūt ir situacijos nesupratimą iki galo, kokia ji buvo pandemijos metu“, – LRT RADIJUI teigė A. Veryga.

Jis sakė neabejojantis, jog „pateikus detalius išaiškinimus, šių kaltinimų bus atsisakyta“.

Ministras pridūrė, jog norą trauktis iš pareigų L. Jaruševičienė buvo išsakiusi ir anksčiau, dar iki pradėto tyrimo, tačiau tąkart esą pavyko ją perkalbėti.

„Tuo metu sugebėjau įtikinti viceministrę, kad ji yra reikalinga komandai, nes jos kuruojama sritis yra labai sudėtinga ir svarbi. (...) Mažiausiai, ko aš norėčiau, tai prarasti komandos narius ir tikrai nedaryčiau to dėl kažkokių politinių sumetimų, tai yra jos apsisprendimas ir aš jį gerbiu“, – į komentarus, jog viceministrė traukiasi neva taip apsaugodama patį A. Verygą ir jo reitingus, atsakė ministras.

LRT.lt primena, kad apie įtarimus sveikatos apsaugos viceministrei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atliekamame ikiteisminiame tyrime buvo pranešta pirmadienį. Tyrimas pradėtas dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir, įtariama, piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį.

Valstybės tarnautoja įtariama galimai piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, viršijusi įgaliojimus, dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą. L. Jaruševičienei skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti jau šešiems asmenims.