Lietuvoje

2020.08.06 14:54

Prezidento kirtis apie „sistemines pertvarkas“ prabilusiam Monkevičiui: į šį postą ne prieš du mėnesius atėjote

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.08.06 14:54

Prezidentas Gitanas Nausėda įsitikinęs, kad dėl prastų matematikos egzaminų rezultatų iškilusias sistemines problemas turės spręsti ne dabartinis švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, o jau jį pakeisiantis, naujas ministras.

Prezidentas, ketvirtadienį paklaustas žurnalistų apie matematikos egzaminų rezultatus, sukritikavo A. Monkevičių, kuris po tai, kai paaiškėjo, jog matematikos egzamino neišlaikė beveik trečdalis egzaminą laikiusiųjų, prabilo apie reikalingas „sistemines pertvarkas“.

„Aš irgi sutikčiau, kad sisteminių pertvarkymų reikia. Tačiau, žinote, kai tai sako ministras, kuris jau baigia savo kadenciją, apie tai, kad reikia sisteminių pertvarkymų,tai tada natūraliai kyla klausimas: gerbiamas ministre, jūs į šį postą ne prieš du mėnesius atėjote, jūs praktiškai dirbate keletą metų, ir tai yra net ne pirma kadencija“, – žurnalistams ketvirtadienį Medininkuose sakė G. Nausėda.

Jis teigė suprantantis, kad problemos švietimo srityje tęsiasi ne kelerius, o 12 metų, tai yra tą laikotarpį, per kurį jaunuoliai baigė mokyklą.

„Be jokios abejonės, sisteminių pertvarkymų reikia. Mes vietoje to, kad spręstumėme problemas, tiesiog nuolat nuleidinėdavome kartelę ir dabar turime tokį rezultatą, kokį turime. Dar kartą kartoju, apie tai, kad turbūt nacionalinio susitarimo būtinumas yra visiškai ir jis turi būti orientuotas, pirmiausia, į mokymosi kokybę”, – dėstė šalies vadovas.

Anot G. Nausėdos, švietimo sistema neturėtų save saugoti, joje turėtų būti imamasi pertvarkų, semianti patirties iš kaimyninių valstybių, pavyzdžiui, Estijos.

„Aš manau, kad tai pirmiausia, didžiausia naujojo švietimo, mokslo ir sporto ministro misija sutvarkyti šitą, kaip čia pavadinti, sritį“, – pridūrė šalies vadovas.

Šiemet valstybinį matematikos brandos egzaminą, kuris yra būtinas, siekiant studijuoti aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamoje vietoje, laikė 15,2 tūkst. kandidatų, išlaikė 67,61 procento. Skelbiama, kad tiek laikiusiųjų skaičius, tiek išlaikiusiųjų šį egzaminą dalis yra mažiausi per pastaruosius penkerius metus.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius tvirtino, kad aiškinamasi, dėl kokių priežasčių šis egzaminas išlaikytas prastai, tačiau pažymėjo, jog tai galėjo nulemti nepakankamas moksleivių pasirengimas egzaminui, sisteminės švietimo bėdos, tad, anot jo, reikalingos sisteminės pertvarkos.

Populiariausi

Covid-19 tyrimo punktas Radviliškyje

Lietuvoje

2020.09.30 10:49

NVSC skelbia pašalinusi trikdžius savo sistemoje: specialistai gali pasiekti informaciją apie COVID-19 atvejus Registrų centras: sutrikimai ne e.sveikatoje, o NVSC; atnaujinta 17.25

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.09.30 13:37

Daliai užsieniečių atvykti į Lietuvą taps paprasčiau: Vyriausybė supaprastino tvarką atsisakyta reikalavimo užsieniečiams atsivežti neigiamą COVID-19 testą likus 72 valandoms iki kelionės